X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Większość placówek pracuje stacjonarnie, choć tendencja jest spadkowa. Nowe dane MEiN

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 21:45
99,6 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 96,8 proc. szkół podstawowych i 97,5 proc. ponadpodstawowych pracowało w czwartek w trybie stacjonarnym – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów. To nieznacznie mniej niż w ubiegły czwartek i tydzień wcześniej. 
Większość przeszkoli i szkół pracuje stacjonarnie - wynika z danych MEiN
Większość przeszkoli i szkół pracuje stacjonarnie - wynika z danych MEiNFoto: PAP/DPA/Felix Kästle

Stacjonarnie w czwartek pracowały 15 373 placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,6 proc. proc. wszystkich. 5 przedszkoli pracowało zdalnie, a 57 - w trybie mieszanym.

shutterstock  koronawirus polska covid-19 F 1200.jpg
Rzecznik MZ: liczba szpitali tymczasowych i łóżek covidowych będzie systematycznie zwiększana

W czwartek stacjonarnie pracowało też 13 926 szkół podstawowych, czyli 96,8 proc. wszystkich i 7 620 ponadpodstawowych, czyli 97,5 proc. Zdalnie pracowało 13 szkół podstawowych i 6 ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowały 449 szkoły podstawowe i 186 ponadpodstawowych.

Informacje, zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek, pochodzą od kuratorów oświaty.

Tendencja jest spadkowa

Tydzień temu - 7 października - stacjonarnie pracowało 15 385 placówek wychowania przedszkolnego (99,7 proc. wszystkich). 7 przedszkoli pracowało zdalnie, a 43 - w trybie mieszanym. Stacjonarnie pracowało 14 060 szkół podstawowych, (97,7 proc. wszystkich) i 7 622 ponadpodstawowych, (97,6 proc.) Zdalnie pracowało 7 szkół podstawowych i 15 ponadpodstawowych. W trybie mieszanym pracowały 321 szkoły podstawowe i 175 ponadpodstawowych.

Czytaj także: 

Dwa tygodnie temu - 30 września - stacjonarnie pracowało 15 405 placówek wychowania przedszkolnego  (99,8 proc. wszystkich). 2 przedszkola pracowały zdalnie, a 28 w trybie mieszanym. Stacjonarnie pracowało 14 204 szkół podstawowych, (98,7 proc. wszystkich) i 7711 ponadpodstawowych, (98,7 proc.) Zdalnie pracowały 4 szkoły podstawowe i 4 ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowały 180 szkoły podstawowe i 97 ponadpodstawowych.

Postępowanie w razie wykrycia zakażenia 

W razie stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne. Jego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. Zależnie od wyniku dochodzenia podejmowana jest decyzja o zastosowaniu odpowiednich działań mających zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.


mbl

Czytaj także

Nauka hybrydowa lub zdalna w szkołach? Szef MEiN: nie ma powodu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 20:55
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że nie ma powodu, aby wszystkie szkoły przechodziły na naukę zdalną bądź hybrydową. - Sytuacja pandemiczna w placówkach oświatowych jest niezmienna, 99 proc. pracuje stacjonarnie - mówił minister.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja epidemiczna na Mazowszu. Wojewoda: miejsc w szpitalach nie zabraknie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 19:37
- Pacjenci, którzy są obecnie hospitalizowani, zwłaszcza walczący o życie pod respiratorem, to w ogromnej większości osoby niezaszczepione - powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest na Mazowszu 807 łóżek. 430 z nich jest zajętych.
rozwiń zwiń