X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Barbara Socha o zdalnej nauce: nie jest to pozytywne dla rozwoju młodych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:44
- Nie jest to pozytywne zjawisko zarówno z perspektywy rynku pracy, jak i rozwoju społecznego młodych ludzi. Niektórzy już trzeci rok szkolny i akademicki spędzają w swoich pokojach - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Barbara Socha
Barbara Socha Foto: PR24 / Robert Bartosewicz

99,8 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 97,8 proc. szkół podstawowych i 98,1 proc. ponadpodstawowych pracowało we wtorek w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.

shutterstock 1200 szkoła.jpg
Nauka hybrydowa lub zdalna w szkołach? Szef MEiN: nie ma powodu

Zdalne ćwiczenia

Barbara Socha powiedziała, że niestety nie wszystkie uczelnie korzystają z możliwości nauki stacjonarnej. - Docierają do nas sygnały, że są uczelnie, które mają nie tylko wykłady w formie zdalnej, ale także dużą część laboratoriów i ćwiczeń. Nie we wszystkim uczelniach funkcjonuje nawet taki tryb hybrydowy - powiedziała.

Czytaj także:

Polityk podkreśliła, że nauka zdalna niekorzystnie wpływa na młodych ludzi. - Cieszę się z tego, że duża część uczelni pracuje w trybie stacjonarnym, ale upominamy się także o tych młodych ludzi, którzy swoje lata akademickie spędzają w pokojach - oceniła.

- Nie jest to pozytywne zjawisko zarówno z perspektywy rynku pracy, jak i rozwoju społecznego młodych ludzi. Niektórzy już trzeci rok szkolny i akademicki spędzają w swoich pokojach - dodała.

Więcej w nagraniu


Posłuchaj
11:04 PR24_mp3 2021_10_13-15-47-22.mp3 Barbara Socha o wpływie nauki zdalnej ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Barbara Socha (wiceminister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 13.10.2021

Godzina: 15:49

dz

Czytaj także

Ile szkół prowadzi zajęcia stacjonarne? MEiN podało najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:29
99,8 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 97,8 proc. szkół podstawowych i 98,1 proc. ponadpodstawowych pracowało we wtorek w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadmierne korzystanie z internetu przez młodzież. Nowy poradnik wskaże nauczycielom, jak podjąć temat

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:04
Praktyczne porady i wskazówki, jak rozmawiać z uczniami o nadmiernym korzystaniu ze smartfonów i internetu znajdą nauczyciele w poradniku, który opublikował państwowy instytut badawczy NASK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostanie przyjęta na najbliższej Radzie Ministrów i trafi do Sejmu". Czarnek o tzw. ustawie kuratoryjnej

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:11
– Mam nadzieję, że tzw. ustawa kuratoryjna zostanie przyjęta na najbliższej Radzie Ministrów i trafi do Sejmu, więc jesienią tego roku wejdzie w życie – powiedział na antenie Polskiego Radia Wrocław minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń