X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dyrektor Polskiego Radia Kierowców: jesteśmy dynamiczną, młodą i nowoczesną stacją

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 14:00
- Informacje i ostrzeżenia drogowe tworzymy my - dziennikarze w studiu, ale też wszyscy, którzy są w trasie - mówi o Polskim Radiu Kierowców, które świętuje swoje pierwsze urodziny, dyrektor stacji Edyta Poźniak.
Edyta Poźniak
Edyta PoźniakFoto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

Polskie Radio Kierowców - najmłodsza antena publicznego nadawcy - 16 października obchodzi pierwszą rocznicę swojego powstania. Stacja emituje najważniejsze informacje dla użytkowników dróg przez całą dobę. Audycji można słuchać także przez stronę internetową, aplikację mobilną oraz cyfrowe radio DAB+.

Polskie Radio Kierowców
Polskie Radio Kierowców ma już rok! Audycje okolicznościowe w Programie 1

Dyrektor Polskiego Radia Kierowców Edyta Poźniak mówi, że na antenie pojawiają się szybkie aktualizacje sytuacji drogowych, co ułatwia kierowcom poruszanie się.

Posłuchaj
00:22 11346134_2.mp3 Edyta Poźniak: podajemy szybkie aktualizacje sytuacji drogowych (IAR)

- Mogą oni szybko zareagować na to, co słyszą - zjechać z drogi czy wybrać objazd. Informujemy też i ostrzegamy od samego początku o warunkach pogodowych. Pogoda bardzo szybko potrafi się zmienić, a gdy kierowca wybiera się w podróż kilkusetkilometrową, to takie informacje są bardzo istotne - podkreśla. 

Czytaj także:

Edyta Poźniak przypomina, że od lat informacje drogowe są emitowane co godzinę w radiowej Jedynce, jednak Polskie Radio Kierowców podaje takie doniesienia cztery razy częściej.

>>ZAPRASZAMY DO SERWISU POLSKIE RADIO KIEROWCÓW<<

Radio tworzone przez dziennikarzy i słuchaczy

Dyrektor zwraca uwagę na niezwykłą społeczność, która wytworzyła się wokół stacji. - Informacje i ostrzeżenia drogowe tworzymy my - dziennikarze w studiu, ale też wszyscy, którzy są w trasie - mówi.

Posłuchaj
00:26 11346134_3.mp3 Edyta Poźniak: mamy słuchaczy w kraju i za granicą (IAR) 

- To dotyczy nie tylko dróg w Polsce. Mamy bardzo dużą rzeszę naszych odbiorców w Europie - to głównie kierowcy zawodowi, kierowcy ciężarówek, którzy informują o ważnych szlakach komunikacyjnych w różnych krajach, o utrudnieniach na trasach, ale też o utrudnieniach na przejściach - mówi dyrektor.

Edyta Poźniak podkreśla, że słuchacze doceniają prowadzących audycje. - Polskie Radio Kierowców jest dynamiczną, młodą i nowoczesną stacją. Są tu dziennikarze, którzy są z doświadczeniem radiowym, ale są młodzi. Mimo że spędzają już kilka lat przed mikrofonem, to nie słabnie w nich entuzjazm - tłumaczy.

Posłuchaj
00:24 11346134_4 (1).mp3 Edyta Poźniak: Polskie Radio Kierowców to młoda i dynamiczna stacja (IAR) 

- Jesteśmy stacją tworzoną przez ludzi młodych i dla ludzi młodych - podkreśla dyrektor. Edyta Poźniak dodaje, że stacja jest tworzona "z uśmiechem" oraz że "ma swój styl".

Bogata oferta programowa

Warto podkreślić, że stacja oferuje bardzo zróżnicowane audycje - od najświeższych wiadomości motoryzacyjnych, po istotne tematy społeczne.

Czytaj także:

- Dla kierowców, którzy są w trasie, chcą porozmawiać, czują się samotni albo dla takich, którzy chcą posłuchać o ważnych życiowych sprawach, zapraszamy od poniedziałku do piątku od godz. 22.00 do godz. 2.00 w nocy - zachęca dyrektor stacji.

Posłuchaj
00:24 11346134_5.mp3 Edyta Poźniak: poruszamy ważne tematy (IAR) 

- Mówimy o depresji, o samotności w trasie, o tęsknocie za rodziną, ale też o alkoholizmie, narkomanii czy też lekomanii - wymienia Edyta Poźniak.

Polskie Radio Kierowców mknie do przodu

Mimo urodzin stacja nie zamierza stać w miejscu. - To, co w planach, to poszerzanie oferty dla naszych odbiorców, pojawianie się na wszystkich ważnych imprezach związanych z motosportem, ale przede wszystkim promowanie bezpiecznej jazdy i edukowanie o zasadach ruchu drogowego - zapowiada dyrektor stacji.

Posłuchaj
00:24 11346134_1.mp3 Edyta Poźniak o rozwoju Polskiego Radia Kierowców (IAR) 

ng

Czytaj także

Aplikacja kluczem do parkowania?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 05:00
Aplikacja "Parkey" stworzona przez polski startup może niebawem zyskać międzynarodową popularność. Rozwiązanie spodoba się zwłaszcza mieszkańcom dużych, zatłoczonych miast, w których znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Kierowców na Master Truck Show!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 11:00
16-18 lipca w Polskiej Nowej Wsi na Opolszczyźnie zorganizowano Master Truck Show. Były to trzy dni motoryzacyjnego show, ekstremalnych emocji, gier, konkursów, pokazów, targów i wystaw – największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Nie mogło nas tam zabraknąć!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pił piwo, prowadził samochód i relacjonował to przez internet

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 11:00
Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali pijanego 24-latka, który prowadził samochód i relacjonował to na żywo za pośrednictwem mobilnej aplikacji internetowej. Mężczyźnie grożą dwa lata więzienia.
rozwiń zwiń