X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd zapowiada walkę z problemem ASF. Telus: będziemy szybko pracować nad konkretnymi rozwiązaniami

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:58
Przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa Robert Telus z PiS powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że prace nad rozwiązaniami problemu ASF będą prowadzone bardzo szybko. Stwierdził, że nad tą sprawą pracują już m.in. resorty klimatu oraz rolnictwa.
Robert Telus
Robert TelusFoto: PAP/Mateusz Marek

1200 jarosław kaczyński  tt.jpg
Jarosław Kaczyński: PiS reprezentuje polską wieś, jesteśmy z tego dumni

Robert Telus mówi, że w celu rozwiązania problemu ASF wprowadzone zostaną zmiany w prawie łowieckim. W jego ocenie myśliwi mają do odegrania kluczową rolę w przeciwdziałaniu ASF. Dodaje, że z tego powodu w prawie łowieckim są potrzebne zmiany, które zwiększą wpływ ministerstwa na związki łowieckie. Stwierdza, że posłowie będą jeszcze zastanawiać się nad konkretnymi rozwiązaniami, które sprawią, że myśliwi będą pomagać w rozwiązaniu problemu ASF.

Posłuchaj
00:24 11343773_1.mp3 Robert Telus: potrzebne jest mocne zaangażowanie Polskiego Związku Łowieckiego w rozwiązanie problemu ASF (IAR)

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze prezes partii Jarosław Kaczyński zapowiedział walkę z Afrykańskim Pomorem Świń i odbudowę produkcji trzody chlewnej. Jego zdaniem, nie ma innej metody rozwiązania problemu ASF niż ta, którą zastosowano w Niemczech czy Dani, czyli odstrzał dzików, które roznoszą chorobę. W ocenie prezesa PiS, powinny się tym zająć koła łowieckie, ale jak powiedział "jest jak na razie z tym nie najlepiej".

kp

Czytaj także

Konwencja PiS w Przysusze. Przedstawiono nowe propozycje programowe dla polskiej wsi i rolników

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 15:46
Zakończyła się konwencja PiS poświęcona sprawom polskiej wsi i rolnictwa. Przedstawiony podczas niej program bazuje na Polskim Ładzie. Jednym z tematów, które były poruszane podczas wydarzenia, jest kwestia dopłat dla rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gliński: odkąd sprawujemy rządy, dążymy do poprawy jakości życia na wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 18:10
Zaprezentowaliśmy konkretne rozwiązania Polskiego Ładu dla polskiej wsi - podkreślił w sobotę wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
rozwiń zwiń