X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przeprowadzają wywiady, nagrywają scenki". SG ostrzega o nowej prowokacji Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 19:08
Służby białoruskie zwożą dziś na granicę polsko-białoruską kolejne grupy cudzoziemców - informuje na Twitterze Straż Graniczna. "Przeprowadzają z nimi wywiady, nagrywają inscenizowane scenki" - czytamy. 
StrażGraniczna opublikowała na Twitterze film pokazujący inscenizowane nagrania po białoruskiej stronie granicy
Straż Graniczna opublikowała na Twitterze film pokazujący inscenizowane nagrania po białoruskiej stronie granicyFoto: sierż. szt. Maciuk/ Twitter/@StrazGraniczna

Straż Graniczna ocenia, że w związku z nagrywaniem scenek przez służby, "prawdopodobnie kolejny wyreżyserowany film pojawi się wkrótce na stronach białoruskich służb. A może to przygotowania do kolejnego siłowego przekroczenia granicy?" - napisano na Twitterze Straży Granicznej.

lis twitter 1200.jpg
Fake news Tomasza Lisa. We wpisie o "Polsce 2021" dodał zdjęcie 5-letniej Syryjki zrobione 6 lat temu w Serbii

Do postu dołączono film, na którym widać przy ogrodzeniu kilka osób z pakunkami i z kartonowymi planszami z napisami "Nie pozwólcie nam umrzeć". Osoby te są filmowane przez osoby cywilne. Obok stoją białoruscy pogranicznicy.

Polscy funkcjonariusze Straży Granicznej informują te osoby w języku angielskim, że przekroczenie granicy w tym miejscu jest nielegalne, że muszą ją przekroczyć przez przejście graniczne w Bobrownikach lub w Kuźnicy Białostockiej i wypełnić odpowiednie dokumenty.

605 prób sforsowania granicy

Straż Graniczna poinformowała, że wczoraj odnotowano 605 prób przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 13 nielegalnych imigrantów - obywateli Iraku. Za pomocnictwo zatrzymano 8 cudzoziemców - po dwóch obywateli Syrii i Polski, a także obywateli Iraku,Niemiec, Turcji i Ukrainy.

Czytaj także: 

Od początku roku odnotowano ponad 17 tysięcy nielegalnych przekroczeń granicy z Białorusi do Polski, z czego większość- od lipca. Zatrzymywani migranci pochodzą głównie z Iraku.

Od początku września przy wschodniej granicy Polski obowiązuje stan wyjątkowy (IAR) Od początku września przy wschodniej granicy Polski obowiązuje stan wyjątkowy (IAR)

mbl

Czytaj także

Napaść na funkcjonariuszy, przewóz narkotyków. SG o zdarzeniach z udziałem imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 14:00
- We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów. Mamy jeszcze kilkaset wolnych miejsc, w razie potrzeby będziemy dysponować kolejnymi ośrodkami - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej. Błaszczak: tylu, ile będzie trzeba

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 21:31
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił w TVP Info, że choć sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest napięta, polskie służby nad nią panują. Szef MON poinformował, że zdecydował o zwiększeniu liczby żołnierzy, którzy wspierają Straż Graniczną w patrolowaniu granicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kłamstwa, manipulacje, wojna psychologiczna". Żaryn o działaniach Białorusi wobec Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 23:43
- Prowadzone przez Białoruś działania przeciwko Polsce to nie tylko presja migracyjna, ale również walka informacyjna, kłamstwa, manipulacje, wojna psychologiczna - podkreślił w poniedziałek rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. We wpisie na Twitterze podkreślił, że polska Straż Graniczna prostuje przekłamania strony białoruskiej
rozwiń zwiń