X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią. SG wydała 980 pozwoleń na wjazd do strefy

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 09:28
 - Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano już 985 zezwoleń na wjazd do strefy objętej ograniczeniami - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
Tablica informująca o stanie wyjątkowym na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego; zdjęcie ilustracyjne
Tablica informująca o stanie wyjątkowym na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego; zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Artur Reszko

- Na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wydano 854 zgody na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym. Natomiast na obszarze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – 131 - poinformowała ppor. Michalska.

Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Mariusz Błaszczak PR 1200.jpg
Błaszczak: powstaje ustawa, która będzie podstawą do zbudowania stałej zapory inżynieryjnej na granicy z Białorusią

Czytaj także:

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ok 17 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 5 tys. prób miało miejsce w październiku. We wszystkich ośrodkach Straży Granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.

st

Czytaj także

17-letnia imigrantka z Konga uratowana. To zasługa SG i strażaków

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 07:04
Gdyby nie nasi strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej, 17-letnia migrantka z Konga zmarłaby na bagnach z wychłodzenia. W szpitalu okazało się, że jest w stanie hipotermii. Dziś czuje się lepiej i czeka na azyl w jednym ze strzeżonych ośrodków dla uchodźców - informuje dziennik "Fakt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgorzelski: zbrodniarz i bandyta Łukaszenka powinien stanąć przed Trybunałem w Hadze

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 08:40
- Nie bagatelizujemy sytuacji na wschodzie. Dla nas jest oczywiste, że trwa testowanie nowego szlaku handlu ludźmi. Za to ten zbrodniarz i bandyta Łukaszenka powinien stanąć przed Trybunałem w Hadze, bo bawi się życiem i zdrowiem ludzi - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Zgorzelski (wicemarszałek Sejmu, PSL).
rozwiń zwiń