X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie tylko żołnierz służy, służy też jego rodzina". Stypendia dla podopiecznych fundacji "Dorastaj z nami"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 17:51
Para prezydencka przyznała stypendia dzieciom żołnierzy i funkcjonariuszy poległych bądź ciężko rannych na służbie, którzy są podopiecznymi fundacji "Dorastaj z Nami" - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Para prezydencka wraz z podopiecznymi Fundacji Dorastaj z Nami
Para prezydencka wraz z podopiecznymi Fundacji "Dorastaj z Nami"Foto: Twitter.com/@prezydentpl

Jak napisała w komunikacie KPRP, dziesięciu młodych podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami, która wspiera dzieci żołnierzy i funkcjonariuszy poległych bądź ciężko rannych na służbie, otrzymało z rąk pary prezydenckiej dyplomy stypendialne zapewniające długofalowe wsparcie.

para prezydencka free shutter 1200.jpg
Wizyta pary prezydenckiej na Cyprze. "Przypada w szczególnym momencie"

Fundacja zainicjowała pozyskiwanie środków finansowych na "Ogólnopolski Program Pomocy Systemowej - Koalicja: Razem dla Bohaterów" w 2017 roku. Program ten jest realizowany pod patronatem honorowym prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent: nie tylko żołnierz służy

- Jest taka niepisana umowa, w każdym dobrze funkcjonującym państwie musi istnieć, że są ludzie, którzy przyjmują na swoje barki obowiązek służby publicznej, służby państwu, służby, z którą czasem związane jest także i ryzyko - oni idą służyć, ale o nich się pamięta i potem nie zostają sami. Państwo musi pamiętać o swoich funkcjonariuszach, żołnierzach - tych, którzy te zadania podjęli - mówił podczas spotkania prezydent. - Nie tylko żołnierz służy, służy też jego rodzina - podkreślał Andrzej Duda.

Program stypendialny - jak przekazało KPRP - oznacza wieloletnie wsparcie, dostosowane do potrzeb dzieci, aż do momentu osiągnięcia przez nie samodzielności i dzięki pomocy fundacji i jej darczyńców młodzi ludzie będą mogli zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania, a także otrzymają regularną pomoc psychologiczną, edukacyjną, wsparcie finansowe oraz przygotowanie do wejścia na rynek pracy.

"Życzę, byście mogli zrealizować marzenia"

Agata Kornhauser-Duda również zwróciła się do uczestników spotkania. - Waszym prawem jest mieć i podążać za swoimi marzeniami, a obowiązkiem nas, dorosłych, jest stwarzać jak najlepsze warunki do tego, byście mogli je realizować. Życzę wam, byście dzięki programowi stypendialnemu Fundacji "Dorastaj z nami" mogli te marzenia zrealizować - mówiła.

Czytaj także:

- Wierzymy, że stając się członkami tak dużej rodziny Fundacji zyskujecie poczucie bezpieczeństwa, że w tej trudnej sytuacji nie zostajecie sami, a jednocześnie że wkraczacie w czas nadziei i szans na dobrą przyszłość i dobre życie - podkreśliła.

Wśród nowych podopiecznych Fundacji jest ósemka dzieci żołnierzy i dwójka dzieci strażaka Państwowej Straży Pożarnej.

forum para prezydencka.jpg
Para prezydencka zachęca do zaangażowania się w akcję sadzenia drzew "SadziMY"

***

Fundacja "Dorastaj z Nami" jest organizacją pozarządową, która od ponad 11 lat pomaga dzieciom żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników służb publicznych, którzy polegli, zginęli, zmarli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby w misjach poza granicami państwa oraz w czasie wykonywania obowiązków służbowych w kraju.

Od 2020 r. fundacja objęła pomocą także dzieci i rodziny zmarłych pracowników służby zdrowia, którzy walczyli z pandemią COVID-19.

ng

Czytaj także

Prezydent powoła dziś Radę ds. Społecznych. "Budowanie społeczeństwa obywatelskiego w duchu solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 02:45
Początek uroczystości planowany jest na godz. 13.00. Zadaniem Rady będzie szukanie rozwiązań, które ułatwią funkcjonowanie seniorom, osobom wykluczonym oraz niepełnosprawnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tato – bądź, prowadź, chroń". Ulicami stolicy przeszedł XVI Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 14:30
Tegoroczny Marsz był m.in. dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego - obrońcy godności ludzkiego życia i wartości małżeństwa i rodziny. Rano z organizatorami wydarzenia spotkał się prezydent RP- Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziękuję za zaufanie". Błażej Spychalski kończy pracę w Kancelarii Prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 16:18
Błażej Spychalski nie będzie już ministrem w Kancelarii Prezydenta. Urzędnik poinformował o tym na swoim koncie na Twitterze.
rozwiń zwiń