X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dwaj politycy Partii Republikańskiej wejdą do rządu. Adam Bielan podał nowe informacje

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 10:33
- Dwaj politycy Partii Republikańskiej będą ministrami - Kamil Bortniczuk i Michał Cieślak. Jacek Żalek pozostanie wiceministrem - powiedział europoseł i prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan. Dodał, że w poniedziałek wieczorem parlamentarzyści jego partii spotkają się z prezydentem Andrzejem Dudą.
Kamil Bortniczuk i Michał Cieślak mają wejść do rządu
Kamil Bortniczuk i Michał Cieślak mają wejść do rząduFoto: PAP/Marcin Obara; Rafał Guz
forum- bortniczuk 1200.jpg
Bortniczuk ministrem sportu? Zakończyły się negocjacje Republikanów z PiS

Pytany w Radiu Zet, kiedy dojdzie do rekonstrukcji rządu, Bielan zaznaczył, że to jest "wspólna decyzja przywódców Zjednoczonej Prawicy", ale przede wszystkim, "już w sensie technicznym": premiera, który wnioskuje o odwoływanie i powoływanie ministrów oraz prezydenta, który tak decyzję podejmuje.

Czytaj także:

Bielan został zapytany, kto wejdzie do rządu z ramienia Partii Republikańskiej. - Oprócz Kamila Bortniczuka będzie to Michał Cieślak, który w tej chwili już jest członkiem Rady Ministrów (od 2020 r. jest ministrem-członkiem drugiego rządu Mateusza Morawieckiego - red.). Bielan zaznaczył, że Cieślak nadal będzie ministrem bez teki w Kancelarii Premiera, w randze "ministra konstytucyjnego". Potwierdził też, że Jacek Żalek pozostanie wiceministrem w resorcie ds. funduszy i polityki regionalnej.

Na uwagę, że "to trochę groteskowe", że najpierw połączono resort sportu "z kulturą", a teraz będzie to rozłączane, "bo potrzebne jest stanowisko ministerialne dla przedstawiciela Partii Republikańskiej", Bielan przekonywał, że tak nie jest.

Andrzej Anusz 1200.jpg
Dr Anusz o Partii Republikańskiej: ma uzupełnić brakujące głosy w parlamencie Zjednoczonej Prawicy

"Opowiadam się za tym, by sport był osobnym działem administracji państwowej"

- Od dłuższego czasu mówiło się w naszych kręgach, że resort sportu powinien być wyłączony (od kultury - red.) - wyjaśnił. - Opowiadam się za tym, by sport był osobnym działem administracji państwowej, osobnym resortem. [...] Te środki na zmiany nie będą duże, bo gmach Ministerstwa Sportu i wszyscy urzędnicy, którzy tam pracują, to się nie zmieniło po włączeniu do MKiDN, więc tak naprawdę sport był oddzielnym działem administracji publicznej i będzie po prostu oddzielnym resortem - powiedział. - To są niewielkie zmiany - przekonywał.

Poinformował też, że "wieczorem wszyscy parlamentarzyści z Partii Republikańskiej spotkają się z panem prezydentem". Według niego to będzie "oficjalne spotkanie" na zaproszenie głowy państwa. - Jesteśmy nowym podmiotem w koalicji Zjednoczonej Prawicy, która rządzi Polską. To jest naturalne, że pan prezydent chce poznać nasze plany polityczne. To jest coś normalnego, że prezydent prowadzi tego rodzaju dialog - powiedział.

Relacje z prezydentem

Jak dodał, zarówno on sam, jak i Kamil Bortniczuk byli bardzo aktywni w kampanii reelekcyjnej Andrzeja Dudy. - Myślę, że pan prezydent też o tym pamięta, więc te relacje są bardzo dobre, bardzo ciepłe - dodał Adam Bielan.

W niedzielę Bortniczuk w Radiu Zet powiedział, że zgodnie z umową koalicyjną z PiS zarządzanie resortem sportu powinno przypaść Partii Republikańskiej. W ubiegłą środę z Bortniczukiem spotkał się prezydent, a jego kancelaria, która poinformowała na Twitterze o tym spotkaniu, napisała, że poseł jest kandydatem na ministra sportu.

pb

Czytaj także

"Chcemy gwarantować stabilną większość rządowi Zjednoczonej Prawicy". Rabenda o Partii Republikańskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 20:03
- Rozmowy koalicyjne trwają. Mamy ustalone jakieś 70-80 proc. spraw; zostaje już niewiele. Mamy nadzieję, że uda się szybko porozumieć i podpisać umowę, abyśmy mogli dalej gwarantować stabilną większość rządowi Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych i przewodniczący Rady Krajowej Partii Republikańskiej Karol Rabenda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: chcę, żeby polityka Zjednoczonej Prawicy była kontynuowana

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 08:05
"Chcę, żeby polityka Zjednoczonej Prawicy była kontynuowana; taką ambitną politykę jest w stanie kontynuować tylko Zjednoczona Prawica; mam nadzieję, że będą tacy, którzy nadal będą tworzyć tę większość parlamentarną" - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w piątkowym "Polska Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bortniczuk: politycy Partii Republikańskiej wejdą do rządu. Komunikat w najbliższym czasie

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 17:49
Poseł Partii Republikańskiej Kamil Bortniczuk powiedział, że trwają rozmowy o wejściu członków tego ugrupowania do rządu. Gość Polskiego Radia 24 wskazał, że oficjalnego komunikatu w tej sprawie możemy spodziewać się w najbliższych tygodniach.
rozwiń zwiń