X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powrót do nauki stacjonarnej na studiach. Szef MEiN: uczelnie otrzymały wytyczne i zalecenia

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 13:14
Wracamy na uczelniach w całym kraju do nauki stacjonarnej. Dziś do wszystkich uniwersytetów przekazaliśmy wytyczne i zalecenia opracowane przez MEiN, MZ i służby sanitarne – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na piątkowej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Twitter/MEiN

- To rzeczywiście ważny dzień. Covid się nie skończył, mamy IV falę i to jest faktem. Tu na Lubelszczyźnie przeżywamy to w sposób szczególny, bo rzeczywiście tych przypadków jest tu najwięcej i będziemy starali się stawić temu czoła - podkreślił Przemysław Czarnek.

Posłuchaj
00:19 czlu.mp3 Przemysław Czarnek o powrocie studentów na uczelnie (IAR)

 

inauguracja 1200.jpg
Rozpoczęcie roku akademickiego. Premier: możemy przeznaczać rekordowe kwoty na badania, rozwój i innowacyjność

- Ale wracamy do pewnej normalności na uczelniach po miesiącach nauki zdalnej. Wracamy na uczelniach w całym kraju do nauki stacjonarnej – stąd wytyczne, które wypracowaliśmy i które nie są prawem powszechnie obowiązującym, ale zaleceniami do stosowania w zależności od warunków na poszczególnych uczelniach - zauważył minister.


Dodał, że UM w Lublinie jest – w ostatnich dwóch dekadach – "chyba największym inwestorem w mieście Lublin".

- Gratulujemy. To jest wielka sprawa: rozwój UM Lublinie jest faktem, widzimy to niemal w każdym miejscu w naszym mieście. W ten rozwój będziemy się nadal angażować - zapewnił minister.

fc

Czytaj także

Szef MEiN podczas inauguracji roku akademickiego: wkrótce do polskich uczelni trafi miliard złotych

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 12:11
- Za kilka tygodni będziemy prosić prezydenta Andrzeja Duda o podpis pod nowelą budżetu. Ta nowela spowoduje, że jeszcze z tegorocznych środków i w tym roku, do polskich uczelni trafi dodatkowy miliard złotych - zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kard. Nycz do studentów: między wiarą i rozumem nie ma sprzeczności

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 11:42
- Możecie z ufnością wchodzić w nowy rok akademicki - powiedział w piątek kard. Kazimierz Nycz w czasie mszy św. inaugurującej nowy rok na Politechnice Warszawskiej. Hierarcha podkreślił jednocześnie, że między wiarą i rozumem nie ma sprzeczności. Jak zaznaczył, to są dwa źródła dane człowiekowi przez Boga. Eucharystia z udziałem studentów i władz uczelni odbyła się w stołecznym kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. W czasie liturgii odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń