X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozpoczęcie roku akademickiego. Premier: możemy przeznaczać rekordowe kwoty na badania, rozwój i innowacyjność

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 12:22
Na naszych oczach dzieje się wielka rewolucja; niektórzy nazywają ją IV rewolucją przemysłową. Poziom wiedzy jest niespotkany i to powoduje, że świat - dziś na rozdrożu - może pójść w dobrym kierunku - powiedział premier Mateusz Morawiecki na piątkowej inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej.
Premier podczas inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej
Premier podczas inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej Foto: Twitter/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki dodał, że obecnie po raz pierwszy "Polska jest w tym coraz szczęśliwszym położeniu, kiedy naprawa finansów publicznych doprowadziła do tego, że możemy przeznaczać coraz większe, rekordowe kwoty na badania, na rozwój, na innowacyjność".

kard Kazimierz Nycz pap 1200.jpg
Kard. Nycz do studentów: między wiarą i rozumem nie ma sprzeczności

- W latach 2019-2020 przeznaczyliśmy w wartościach bezwzględnych, ale też w wartościach procentowych do PKB, największe kwoty w historii gospodarczej Rzeczypospolitej - powiedział szef rządu.Jego zdaniem, należy jednak "zastanowić się nad odpowiedziami na pytania: kto będzie beneficjentem tego fenomenalnego rozwoju gospodarczego? Czy nie stracimy tego komponentu ludzkiego, chrześcijańskiego, etycznego? Czy będzie on sprawiedliwe dzielony?". 

studia studiowanie online egzamin praca dyplomowa 1200.jpg
Nauczanie hybrydowe na uczelniach? Rektorzy: jesteśmy gotowi

- Myśląc o wielkiej szansie, przychodzi mi do głowy postać Stanisława Lema. On jako jeden z pierwszych myślał o sztucznej inteligencji i wynalazkach przyszłości. Nie miał szczęścia żyć w systemie, który pozwoliłby przekładać myśli na rzeczywistość - powiedział premier. 

Mateusz Morawiecki ocenił, że "przed światem nauki stoi dylemat do rozwiązania wraz ze światem polityki".

Morawiecki podkast -1200.jpg
Autorski podkast Mateusza Morawieckiego. "Nie możemy konkurować wyłącznie kosztami pracy"

- Dziś wielkie firmy zachodnie uważają, że tylko oni mogą być beneficjentami zakumulowanej wiedzy, nauki i badań. Uważam, że to jest niesprawiedliwe podejście - powiedział.

- Życzę wszystkim odwagi w myśleniu, w poszukiwaniu prawdy, rozwiązań, które będą czyniły Polskę coraz lepiej rozwiniętą, spełniającą aspiracje najzdolniejszych, ale i dającą szansę tym najsłabszym. Życzę studentom, żebyście poszukiwali najlepszych rozwiązań na kolejne wieki. Życzę tej odwagi myślenia, mądrości, patriotyzmu na pożytek nam, Rzeczpospolitej i kolejnym pokoleniom - dodał Mateusz Morawiecki.

fc

Czytaj także

Premier: doprowadziliśmy do uzdrowienia finansów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 19:17
- Strażnica w Dąbrowie Tarnowskiej mogła powstać właśnie dlatego, że doprowadziliśmy do sanacji, uzdrowienia finansów publicznych; przez pierwsze dwa, trzy lata musieliśmy skupić się na "gaszeniu pożarów" budżetu państwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy wyrwać się z pułapki średniego rozwoju". Premier na Uniwersytecie Wrocławskim

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 16:40
- Neoliberalny model gospodarki zależnej zastosowany do państw Europy środkowej okazał się błędem – powiedział premier Matusz Morawiecki; zaapelował do środowiska naukowego o poszukiwanie nowego paradygmatu.
rozwiń zwiń