X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Opozycja przeszkadzała szefowi MSWiA w jego wystąpieniu w Sejmie. Przerywano mu średnio co około pół minuty

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 11:36
Jak wynika ze stenogramu posiedzenia, wystąpienie Mariusza Kamińskiego trwało ok. 26 minut. Parlamentarzyści opozycji przeszkadzali przynajmniej 77 razy, a więc musiało to mieć miejsce średnio co 20-30 sekund - podaje portal wpolityce.pl.
Wystąpienie szefa MSWiA w Sejmie
Wystąpienie szefa MSWiA w Sejmie Foto: PAP/Paweł Supernak

W czwartek w Sejmie dyskutowano na temat przedłużenia obowiązywania stanu wyjątkowego wzdłuż granicy z Białorusią. Dyskusja parlamentarzystów pełna była emocji. 

Ylva Johansson pap 1200.jpg
Ylva Johansson o Białorusi: agresywne działania zdesperowanego reżimu mają zdestabilizować sytuację w UE

Opozycja wysuwała pod adresem obozu rządzącego bardzo dużo oskarżeń. Wśród nich padały mocne słowa. - Wystąpienie szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego było zakłócane okrzykami i uderzaniem w pulpit przez parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej. Posłanka Magdalena Filiks podeszła natomiast do mównicy, trzymając zdjęcie. Poseł KO Rafał Grupiński krzyczał do ministra "Zdjęcia porób". Parlamentarzyści próbowali również "grać" sytuacją migrantów. Nie brakowało okrzyków w rodzaju "Dzieci do lasu wywozicie" czy "Gdzie są dzieci" - opisuje portal wPolityce.pl

Redaktor portalu wyliczył, że wystąpienie szefa MSWiA było bardzo często przerywane przez posłów opozycji. "Jak zawsze stenogram prawdę ci powie. Podczas informacji min. Kamińskiego trwającego ok. 26 minut opozycja przeszkadzała co najmniej 77 razy, czyli średnio co 20-30 sekund. Najaktywniejsi: Nowacka, Nitras, Budka, Sterczewski, Grupiński, Filiks + wrzawa i walenie w pulpity" - napisał na Twitterze Marcin Strzymiński.

Ostatecznie podczas wieczornego głosowania posłowie poparli wniosek w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego o 60 dni, który do Sejmu skierował prezydent Andrzej Duda. Wcześniej o przedłużenie stanu wyjątkowego do prezydenta zaapelował rząd. Za przyjęciem wniosku o przedłużenie stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 wstrzymało się od głosu.

dz/wPolityce.pl, IAR

Czytaj także

PSL wstrzymało się od głosu ws. stanu wyjątkowego. Sawicki: daliśmy kolejny sygnał PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 09:08
- Chciałbym, żeby nasza granica była dobrze chroniona i bezpieczna. Tak nie jest. W sierpniu mieliśmy ponad 1,5 tys. prób przekroczeń, a po wprowadzeniu stanu wyjątkowego jest ich ponad 10 tys. - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki z PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fala nielegalnych imigrantów z terenu Białorusi. Repetowicz: albo jest granica, albo jej nie ma

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 10:08
Na pewno nie jest rozwiązaniem, a jedynie paskudnym cynizmem pozwalanie na wjazd tym którzy zapłacą Łukaszence - napisał Witold Repetowicz, dziennikarz, reporter wojenny i były korespondent na Bliskim Wschodzie, komentując sytuację na granicy z Białorusią. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Straż Graniczna: w ośrodkach dla nielegalnych migrantów przebywa 1500 osób

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 10:56
- W ośrodkach Straży Granicznej przebywa 1,5 tys. nielegalnych imigrantów. Najwięcej osób - ponad 700 - pochodzi z Iraku - poinformowała rzecznik SG ppor. Anna Michalska.
rozwiń zwiń