X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zaprezentujemy znakomity program reformy ich statusu zawodowego". Szef MEiN przed spotkaniem z nauczycielami

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 11:46
- Jestem przekonany, że dojdziemy do porozumienia ze związkami zawodowymi - powiedział w Leścach (Lubelskie) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odnosząc się do zaplanowanego na wtorek spotkania z nauczycielami. Dodał, że będzie ono dotyczyć reformy statusu zawodowego nauczyciela.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas uroczystości pasowania na ucznia pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej im. Zofii Trzcińskiej-Kamińskiej w Leścach
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas uroczystości pasowania na ucznia pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej im. Zofii Trzcińskiej-Kamińskiej w LeścachFoto: PAP/Wojtek Jargiło

- Na pewno zaprezentujemy znakomity program reformy statusu zawodowego nauczyciela opierający się na trzech fundamentach: debiurokratyzacja pracy nauczyciela, zwiększenie dostępności nauczyciela dla dziecka, zdecydowana kilkudziesięcioprocentowa podwyżka wynagrodzeń. Jestem przekonany, że w tych sprawach dojdziemy do porozumienia -  powiedział w poniedziałek minister Czarnek w Leścach w woj. lubelskim, gdzie uczestniczył w uroczystości pasowania na ucznia pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej im. Zofii Trzcińskiej-Kamińskiej.

1200 laboratoria przyszlosci przemyslaw czarnek pap.jpg
"To największa inwestycja w unowocześnienie polskiej szkoły". Szef MEiN o programie "Laboratoria Przyszłości"

W swoim wystąpieniu podkreślił, że jest to szkoła niesamorządowa prowadzona przez stowarzyszenie, które zostało założone przez rodziców. - Stowarzyszenie doprowadziło do tego, że szkoła zwielokrotniła liczbę uczniów i to powoduje ciągły jej rozwój - dodał Czarnek.

Posłuchaj
00:20 11303281_2.mp3 Minister edukacji i nauki o roli niesamorządowych szkół publicznych (IAR)

Pytany przez dziennikarzy o znaczenie szkół niesamorządowych wyjaśnił, że powstają one tam, "gdzie kiedyś bądź teraz organy samorządowe decydują się na likwidację szkoły". - W te budynki gminne wchodzą stowarzyszenia, najczęściej tworzone przez rodziców, które podejmują się na własną rękę prowadzić szkołę. Oczywiście te szkoły są subwencjonowane przez nas. Środki finansowe z budżetu państwa idą również na te szkoły - powiedział minister edukacji i nauki.

"To wielkie święto dla każdego dziecka"

Podczas uroczystości ślubowania pierwszoklasistów lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk przeczytała list od wojewody Lecha Sprawki, w którym podkreślił, że to wielkie święto dla każdego dziecka oraz wzniosła chwila dla rodziców. "Tak wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszy uroczysta atmosfera, odświętne stroje, trema i łzy wzruszenia, a także radość z tego, że kolejne dzieci wstępują do grona braci szkolnej" - napisał Sprawka.

Czytaj również:

Również Misiuk zaznaczyła, że ślubowanie uczniów to wyjątkowe wydarzenie. - Chcę życzyć, by szkoła była miejscem bezpiecznym, miejscem mądrego dorastania, mądrego w takiej harmonijnej współpracy między nauczycielami, rodzicami - moglibyśmy tu jeszcze dołączyć Kościół - bo to są te trzy filary, których współpraca jest bardzo ważna, po to, by wychować mądrego, dobrego człowieka - dodała lubelska kurator oświaty.

ng

Czytaj także

Wiceminister edukacji i nauki: nie zakładamy przymusowych szczepień nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 12:05
- Nie zakładamy przymusowych szczepień nauczycieli. Nie będzie też obowiązku organizowania punktów szczepień w budynkach szkolnych - podkreślił wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. Przypomniał, że nauka w szkołach od 1 września będzie odbywać się stacjonarnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszył nabór wniosków do nowego programu MEiN "Poznaj Polskę". Resort przeznaczył na niego 15 milionów złotych

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 17:59
Rozpoczął się nabór wniosków do pilotażowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę". W ramach projektu szkoły otrzymają dofinansowanie wycieczek z uczniami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma podziału na zaszczepionych i niezaszczepionych". MEiN o zasadach w przypadku zakażeń koronawirusem w szkole

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 12:35
"W przypadku zawieszenia zajęć w związku z ogniskiem zakaźnym w szkole, nie można dzielić uczniów w klasie na zaszczepionych przeciw COVID-19 pracujących stacjonarnie i niezaszczepionych pracujących zdalnie" - wskazuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.
rozwiń zwiń