X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Czwarta fala jest nieunikniona, ona już jest". Minister zdrowia o sytuacji epidemicznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 15:28
Jak powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, dynamika wzrostu zakażeń wskazuje, że w ciągu dwóch tygodni będzie tysiąc zakażeń dziennie. Podkreślił, że teraz głównym parametrem epidemii będzie obciążenie szpitali.
Adam Niedzielski
Adam NiedzielskiFoto: PAP/Albert Zawada

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 269 nowych zakażeń koronawirusem. Tydzień temu, 6 września, resort informował o 183 nowych zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 30 sierpnia, o 151.

1200 adam niedzielski pap.jpg
Wprowadzanie obostrzeń będzie zależne od hospitalizacji? Minister zdrowia wyjaśnia

- Rzeczywiście widzimy, że ten trend do wzrostu liczby zakażeń od początku września przeskoczył na wyższy poziom. Przypomnę, że przy wzroście sierpniowym rzędu 20-25 proc. teraz mamy przeskalowanie dynamiki tygodniowej na 50 proc. - powiedział szef resortu zdrowia na konferencji prasowej, komentując wskaźniki zakażeń.

- To jest oczywiście bardzo niepokojące, bo to narzuca taką perspektywę, że osiągnięcie tysiąca, czy więcej, zakażeń to już nie jest perspektywa końca września, a to jest perspektywa najbliższych dwóch tygodni, pewnie niecałych. Wiec pod tym względem realnie widzimy przyspieszenie procesu pandemicznego - dodał.

Czytaj także:

Jednocześnie zaznaczył, że "część z tego wzrostu jest również związana z pewnym urealnieniem liczby zakażeń". Jak mówił, teraz testuje się więcej ludzi niż podczas wakacji. Duża część testów, które wtedy wykonywano, była związana chociażby z wyjazdami za granicę i koniecznością posiadania odpowiedniego certyfikatu, o ile ktoś był niezaszczepiony.

- Nie mniej jednak czwarta fala, i to trzeba powiedzieć bardzo wyraźnie, jest nieunikniona. Ona już faktycznie jest - powiedział minister zdrowia.

Istotna kwestia hospitalizacji 

adam niedzielski pap 1200 .jpg
Weryfikacja szczepień przez pracodawcę. Niedzielski: przedstawiony projekt zawiera trzy rozwiązania

- Teraz będziemy się przyglądali dynamice wzrostu liczby zakażeń, ale nie tylko, bo to nie jest główny parametr. Teraz największym przedmiotem zainteresowania jest szpitalnictwo, to, co będzie się działo na poziomie infrastruktury covidowej - zapowiedział.

- W tej chwili ta dzienna liczba przyjęć jest rzędu 20-30 osób. Mamy blisko 700 hospitalizacji, ale przypomnę też, że ten minimalny poziom infrastruktury, jaki sobie przeznaczyliśmy na walkę z covidem to 6 tys. (red. łóżek covidowych). Więc cały czas mamy bardzo dużą przestrzeń - ocenił.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, ze w szpitalach przebywa 704 chorych z COVID-19, w tym 80 pacjentów jest podłączonych do respiratorów.

Tydzień temu, 6 września, hospitalizowanych było 529 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 30 sierpnia - 429 osób.

Resort poinformował w poniedziałek, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6 tys. 15 łóżek i 583 respiratory. 

ng

Czytaj także

"Nawet tysiąc zakażeń koronawirusem dziennie". Minister zdrowia o prognozach na jesień

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 14:11
- Według prognoz poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września. Poniżej tego poziomu dyskusja na temat obostrzeń jest bezprzedmiotowa - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MZ ostrzega przed czwartą falą i zachęca do szczepień. "Wciąż są bezpłatne"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 16:26
Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Adam Niedzielski był pytany o kwestię odpłatności szczepień na koronawirusa. Jak podkreślił, szczepienia z kalendarza obowiązkowego podlegają różnemu stopniu refundacji. Szef MZ dodał, że szczepienia na COVID-19 miały nieco inną formułę, ale na pewno przyjdzie moment, że zostaną one objęte systemem refundacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weryfikacja szczepień przez pracodawcę. Niedzielski: przedstawiony projekt zawiera trzy rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 12:38
- Na komitecie Rady Ministrów przedstawiliśmy projekt, który daje pracodawcom narzędzie do sprawdzania zaszczepienia pracownika - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Projekt ma też przewidywać możliwość wprowadzenia obowiązku szczepienia personelu medycznego.
rozwiń zwiń