X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Weryfikacja szczepień przez pracodawcę. Niedzielski: przedstawiony projekt zawiera trzy rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 12:38
- Na komitecie Rady Ministrów przedstawiliśmy projekt, który daje pracodawcom narzędzie do sprawdzania zaszczepienia pracownika - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Projekt ma też przewidywać możliwość wprowadzenia obowiązku szczepienia personelu medycznego.
Adam Niedzielski
Adam NiedzielskiFoto: PAP/Marcin Obara

shutterstock szczepienie free szczepionka free 1200.jpg
Jak przekonać do szczepień na COVID-19? Dworczyk: długofalowa edukacja, nie przymus

O pracach nad projektami pozwalającymi pracodawcom weryfikować szczepienie pracowników mówił w ubiegłym tygodniu szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Przekazał wówczas, że dzięki projektowanym przepisom pracodawca będzie miał prawo zapytać o to, czy pracownik jest zaszczepiony i na tej podstawie podjąć ewentualną decyzję o przesunięciu go do innych obowiązków. Pracownik, aby potwierdzić, że jest zaszczepiony, będzie musiał okazać pracodawcy certyfikat covidowy. - Bez okazania tego dowodu trzeba uznać, że zaszczepienia nie było - dodał szef resortu zdrowia.

"Trzy główne rozwiązania" projektu

Adam Niedzielski, pytany w TVN24, kiedy pracodawcy otrzymają od polskiego państwa narzędzie do sprawdzania zaszczepienia pracownika, przyznał, że "w poniedziałek na stałym komitecie Rady Ministrów przedstawiliśmy projekt, który rzeczywiście daje takie możliwości". - Projekt ten ma trzy główne rozwiązania - dodał. 

Czytaj także: 

- Pierwsze daje możliwość sprawdzenia przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. Drugie - nawet w przypadku wprowadzania obostrzeń, firma, która może wykazać się zaszczepieniem i obsługuje klientów zaszczepionych, będzie wyłączona spod obostrzeń - powiedział szef MZ.Trzecim rozwiązaniem jest umożliwienie kierownikowi podmiotu leczniczego wprowadzenia obowiązku szczepienia na terenie zakładu. 

Projekty legislacyjne dotyczące weryfikacji zaszczepienia pracowników będą przedstawione na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Dynamika wzrostu zakażeń "robi ogromne wrażenie"

W ciągu minionej doby wykryto 533 zakażenia koronawirusem - informuje ministerstwo zdrowia. Od wczoraj zmarło 11 zakażonych osób. Z powodu COVID19 zmarły 3 osoby. Natomiast 8 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Poprzedniego dnia wykonano 39 903 testy na obecność wirusa. - Niepokoi dynamika wzrostu liczby zachorowań - mówił w rozmowie z Polskim Radiem - minister zdrowia Adam Niedzielski.

00:29 niedziela - setka - zakazenia .mp3 Adam Niedzielski: dynamika wzrostu zakażeń koronawirusem niepokoi (IAR)

Najwięcej nowych zakażeń wykryto w województwach: mazowieckim - 63, lubelskim - 61 i dolnośląskim - 50, a najmniej w województwie świętokrzyskim - 5. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 2 891 602 zakażenia koronawirusem. Przez ten czas zmarły 75 403 zakażone osoby.  


mbl

Czytaj także

Będą obostrzenia dla zaszczepionych? Jest stanowisko ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 20:33
- Jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia, to osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że osoby zaszczepione nie mogą ponosić kosztów nieodpowiedzialności innych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MZ ostrzega przed czwartą falą i zachęca do szczepień. "Wciąż są bezpłatne"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 16:26
Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Adam Niedzielski był pytany o kwestię odpłatności szczepień na koronawirusa. Jak podkreślił, szczepienia z kalendarza obowiązkowego podlegają różnemu stopniu refundacji. Szef MZ dodał, że szczepienia na COVID-19 miały nieco inną formułę, ale na pewno przyjdzie moment, że zostaną one objęte systemem refundacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wprowadzanie obostrzeń będzie zależne od hospitalizacji? Minister zdrowia wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 15:56
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu powiedział, że to nie liczba zakażeń, ale hospitalizacje będą kluczowym parametrem dla decyzji o ewentualnych obostrzeniach epidemicznych. 
rozwiń zwiń