X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tragiczny finał WOŚP w Gdańsku. Ochroniarze i policjanci zeznawali przed sądem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 00:49
Pracownicy firmy ochroniarskiej "Tajfun", urzędnicy i policjanci zeznawali dziś przed sądem w sprawie dotyczącej błędów w organizacji gdańskiego finału WOŚP, podczas którego śmiertelnie został zraniony nożem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Do tragicznego w skutkach ataku na Pawła Adamowicza doszło 13 stycznia 2019 roku
Do tragicznego w skutkach ataku na Pawła Adamowicza doszło 13 stycznia 2019 rokuFoto: RSW/ FORUM

Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe odbyła się w piątek kolejna rozprawa procesu, w którym oskarżone są osoby odpowiedzialne za organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z 13 stycznia 2019 roku.

1200.jpg
Ruszył proces ws. organizacji koncertu WOŚP. Oskarżona nie przyznaje się do winy

Jak podaje portal Onet.pl, według zeznającego przed sądem operatora kamery, jedno z wejść na scenę nie zostało zabezpieczone. - Kontrola odbywała się po prawej stronie sceny, nikt nie sprawdzał mnie, kiedy korzystałem ze schodów od lewej strony. Zwróciłem na to wcześniej uwagę, bo od początku ten fakt mi przeszkadzał - cytuje portal zeznania świadka Kajetan W.

Czytaj także: 

Według serwisu, część świadków złożyła zeznania niekorzystne dla ochroniarzy.

Siedem osób objętych aktem oskarżenia

Aktem oskarżenia objęto siedem osób, którym zarzucono popełnienie przestępstw związanych z niezapewnieniem bezpieczeństwa i nieprawidłowościami w organizacji imprezy "Koncert – Gdańsk dla Orkiestry", która odbyła się 13 stycznia 2019 roku w ramach XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Akt oskarżenia oparto m.in. na opinii biegłego z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania bezpieczeństwem. Ten stwierdził liczne i rażące uchybienia zarówno po stronie organizatora imprezy - stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, jak i instytucji opiniującej wniosek organizatora, tj. funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz urzędu wydającego zezwolenie na podstawie wniosku, tj. pracownika Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, a także firmy ochroniarskiej – Agencji Ochrony "Tajfun", której zlecono zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas imprezy.

Według prokuratury, firma ochroniarska i organizator imprezy Regionalne Centrum Wolontariatu nie zapewnili bezpieczeństwa i porządku podczas koncertu. W szczególności nie zabezpieczyli dostępu do sceny, umożliwiając wtargnięcie na nią zamachowca, który ugodził nożem Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł następnego dnia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Oskarżonym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


mbl

Czytaj także

Mijają dwa lata od śmierci Pawła Adamowicza. Jak przebiega śledztwo?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 13:23
Mijają dwa lata od wydarzenia, które wstrząsnęło całą Polską. 13 stycznia 2019 r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany przez Stefana W. Stało się to podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jakim etapie jest śledztwo w tej sprawie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny finał WOŚP w Gdańsku. Świadek przed sądem: nikt nie pilnował wejścia

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 13:22
- Stałam przed sceną i zdziwiło mnie, że nikt nie pilnował wejścia z lewej strony - mówiła w piątek świadek przed sądem w Gdańsku w procesie ws. organizacji w 2019 r. koncertu WOŚP w Gdańsku, podczas którego zaatakowano nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Kobieta widziała, jak prawdopodobnie zamachowiec przeskoczył barierkę. 
rozwiń zwiń