X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzecznik PiS: to nikczemne, że KO wykorzystuje zabójstwo Pawła Adamowicza do bieżących sporów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 13:52
- Wykorzystywanie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza przez szefa PO Borysa Budkę i jego politycznych akolitów do bieżących sporów politycznych jest nikczemne - stwierdziła rzecznik PiS Anita Czerwińska.
Rzecznik PiS Anita Czerwińska
Rzecznik PiS Anita CzerwińskaFoto: PAP/Mateusz Marek

W czwartek, w drugą rocznicę śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza politycy KO lider PO Borys Budka i Piotr Adamowicz (brat Pawła Adamowicza), a także obecna prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Sopotu Jacek Karnowski skrytykowali "opieszałość prokuratury" w sprawie zabójstwa.

1200.jpg
Zabójstwo Pawła Adamowicza. Wójcik: sprawa jest na etapie dalece zaawansowanym

- Dwa lata śledztwa, które nie przyniosło żadnych rezultatów, dwa lata indolencji państwa zarządzanego przez niekompetentnych ludzi. Dwa lata, podczas których nie potrafiono sformułować finalnego aktu oskarżenia. To wszystko wymaga wyjaśnienia, dlatego jako Koalicja Obywatelska będziemy żądać na najbliższym posiedzeniu Sejmu przedstawienia kompleksowej informacji prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości dotyczącego śledztwa w sprawie zabójstwa, politycznego mordu na prezydenci Gdańska Pawle Adamowiczu - mówił Budka.

Czytaj także:

Według polityków KO w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci Pawła Adamowicza powołana powinna zostać sejmowa komisja śledcza. Piotr Adamowicz zaapelował do liderów formacji opozycyjnych Włodzimierza Czarzastego (Lewica) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL) o współdziałanie w tej kwestii.

Rzecznik PiS odnosząc się do konferencji polityków KO stwierdziła, że "wykorzystywanie zabójstwa prezydenta Adamowicza przez pana Budkę i jego politycznych akolitów do bieżących sporów politycznych jest nikczemne".

- Komisje śledcze powołuje się, gdy nie działają właściwe organy. Sprawę wyjaśnia prokuratura i biegli. Czekamy na decyzje sądu w tej sprawie - wskazała.

- Jesteśmy przekonani, że sprawa zostanie rzetelnie wyjaśniona - dodała Czerwińska.

13 stycznia 2019 r. prezydent Gdańska został ciężko raniony nożem podczas miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Napastnikiem okazał się Stefan W. Paweł Adamowicz w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie zmarł następnego dnia.

bartos

Czytaj także

Mijają dwa lata od śmierci Pawła Adamowicza. Jak przebiega śledztwo?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 13:23
Mijają dwa lata od wydarzenia, które wstrząsnęło całą Polską. 13 stycznia 2019 r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany przez Stefana W. Stało się to podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jakim etapie jest śledztwo w tej sprawie?
rozwiń zwiń