X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Jest akt oskarżenia ws. finału WOŚP w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 11:27
Siedem osób stanie przed sądem w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału WOŚP w Gdańsku w 2019 roku. Podczas koncertu nożownik zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Światełko do nieba - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku
Światełko do nieba - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w GdańskuFoto: PAP/Marcin Gadomski

Prokuratura oskarżyła dwóch policjantów, dwóch ochroniarzy, gdańskiego urzędnika oraz dwie osoby z Regionalnego Centrum Wolontariatu. Za narażenie uczestników koncertu na niebezpieczeństwo odpowiedzą zarządzający agencją ochrony Tajfun, która pilnowała porządku podczas imprezy, a także osoby reprezentujące jej organizatora.

Posłuchaj
00:18 wosp19 10549203_1.mp3 Marzena Muklewicz z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku o organizacji i zabezpieczeniu finału WOŚP w Gdańsku w 2019 r. (IAR)

 

sala sądowa free shut 1200.jpg
Zabójstwo Pawła Adamowicza. Biegli proszą o więcej czasu na opinię ws. poczytalności zabójcy

- Urzędnikowi Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, który zezwolił na organizację koncertu oraz funkcjonariuszom policji, którzy pozytywnie zaopiniowali wniosek o taką zgodę, przedstawiono zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i narażenia uczestników imprezy - mówi Marzena Muklewicz z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Czytaj także:

Jak twierdzi prokuratura, zezwolenie na imprezę w ogóle nie powinno zostać wydane. Jak wynika z ustaleń śledztwa, potwierdzonych opinią biegłego, firma ochroniarska i organizator imprezy - Regionalne Centrum Wolontariatu, nie zapewnili bezpieczeństwa oraz porządku podczas imprezy.

prokuratura-sad-sedzia-F-1200.jpg
Prokurator: pozwolenie na finał WOŚP w Gdańsku w 2019 nie powinno być wydane

- W szczególności nie zabezpieczyli dostępu do sceny, umożliwiając wtargnięcie na nią sprawcy, który ugodził nożem Pawła Adamowicza - informuje Marzena Muklewicz.

Oskarżonym grozi 5 lat więzienia. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe.

13 stycznia 2019 roku, podczas tradycyjnego "Światełka do nieba" na scenę dostał się Stefan W. Trzy razy ugodził nożem Pawła Adamowicza. Prezydent trafił do szpitala, następnego dnia zmarł.

fc

Czytaj także

Jest opinia o akcji ratowania życia Pawła Adamowicza. Jednoznaczna ocena biegłych

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 16:16
Ratownicy medyczni nie popełnili błędów ratując Pawła Adamowicza tuż po ataku nożownika - wynika z opinii biegłych, którą dostała prokuratura. O decyzji biegłych informuje Radio Gdańsk. Na możliwe nieprawidłowości wskazał biegły lekarz sądowy. 
rozwiń zwiń