X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Ryba o sytuacji na granicy z Białorusią: to próba destabilizacji Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 10:34
- Mamy do czynienia z wojną hybrydową i próbą destabilizacji kraju poprzez sprowadzanie migrantów. Takich zagrożeń będzie cała masa - powiedział na antenie Radia Maryja politolog, historyk i nauczyciel akademicki prof. Mieczysław Ryba, odnosząc się do sytuacji przy polsko-białoruskiej granicy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Michal Kosc/Forum

- W tym momencie współpraca z krajami Europy Środkowej wydaje się geopolityczną koniecznością - podkreślił.

Jan Piekło PAP 1200.jpg
Wizyta Merkel w Rosji i na Ukrainie. Piekło: Rosja nie widzi powodu, by wracać do tematu Krymu

Profesor skomentował także sytuację na Półwyspie Krymskim oraz budowę gazociągu Nord Stream 2.

- Rosja anektowała Krym i uznaje go za część swojego terytorium, a jakiekolwiek ruchy międzynarodowe, które miałyby to kwestionować uważa za nieprzyjazne w stosunku do siebie. Niemcy chcą normalizacji stosunków z Rosją, realizują Nord Stream 2 w sposób bardzo jednoznaczny - mówił.

- Aktywność krajów Europy Środkowej idzie w kierunku poszukiwania płaszczyzny współpracy alternatywnej i niezależnej od tego co robią "wielcy" gracze - zauważył politolog.

Sytuacja w Afganistanie

Prof. Ryba odniósł się również do aktualnej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Mówił, że dzięki wycofaniu się wojsk amerykańskich z Afganistanu, przeciwnicy USA mogą sprawdzić, na jakich polach Amerykanie mają swoje wpływy.

Czytaj także:

- To, co zrobili Amerykanie w Afganistanie powinno mówić nam o naszym bezpieczeństwie, ponieważ "ślepa" wiara, że jeżeli mamy jakąś obecność amerykańską to w momencie konfrontacji militarnej Amerykanie będą nas bronić - jest mocno wątpliwa w tym momencie - zaznaczył historyk.

pap_20210503_0IR (1).jpg
Historyczny zjazd prezydentów w Warszawie. "Działamy razem, nie można zostawić Białorusi, Ukrainy, Polski samym sobie"

Uwolnienie więźniów

Profesor skomentował także fakt, że talibowie wypuścili na wolność groźnych więźniów. wypuszczenie na wolność przez talibów groźnych więźniów. - Jeśli ktoś ma nadzieję, że zaczną oni sprzedawać warzywa na straganie, czy zajmą się jakąś spokojną pracą, to zdaje się to być nierealne marzenie, niczym niepoparte - przyznał prof. Mieczysław Ryba.

- Możemy mówić o rozprzestrzenianiu się różnych grup terrorystycznych, bo to może być baza na przyszłość dla takiego działania - ocenił politolog.

ng/www.radiomaryja.pl

Czytaj także

Rocznica aneksji Krymu. MSZ: to pogwałcenie prawa międzynarodowego

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 11:58
"Aneksja Półwyspu Krymskiego to pogwałcenie prawa międzynarodowego oraz zagrożenie dla stabilizacji i bezpieczeństwa w Europie" - pisze w komunikacie polski MSZ. Dziś mija 7. rocznica referendum wśród mieszkańców półwyspu, którego wynik stał się pretekstem do wkroczenia na Krym rosyjskich wojsk okupacyjnych i przejęcia półwyspu od Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kijów: szefowie MSZ Polski i Ukrainy uczcili ofiary rosyjskiej agresji

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 11:42
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, który przebywa z wizytą na Ukrainie, wraz z szefem ukraińskiej dyplomacji Dmytrem Kułebą oddali cześć pamięci tysięcy ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie. Uroczystość odbyła się pod murami Soboru Michajłowskiego w Kijowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ: sytuacja w Donbasie jest bardzo napięta, ale nie zagraża Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 08:46
- Obserwujemy zwiększającą się obecność sił zbrojnych na wschodzie Ukrainy i na Krymie. Mowa nawet o 150 tys. rozlokowanych żołnierzy przy ukraińskiej granicy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Trójmorze wielu chciało pogrzebać, sami go nie doceniamy, a spójrzmy na zainteresowanie Niemiec, USA, Azji

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 02:00
- Cały czas istnieje problem, jak budować relacje w przestrzeni pomiędzy Niemcami i Rosją, jak tworzyć tu przestrzeń stabilności, prosperującej gospodarki. To może się zdarzyć tylko wówczas, kiedy państwa i narody Trójmorza uświadomią sobie swoje własne znaczenie i swój potencjał. Taka świadomość praktycznie nie istniała przed rokiem 2016 i 2017. Obecnie taka świadomość istnieje i z nami pozostanie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń