X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzeba zrobić wszystko, by zatrzymać Nord Stream 2". Szramka o stosunkach UE-Rosja

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 17:20
 - Trzeba pokazać Rosji, że na takie wydarzenia jak na Ukrainie, Białorusi i w Czechach, Europa nie będzie obojętna. Karcimy Rosję, a na zapleczu trwają interesy, to nie jest poważne. Na pierwszym miejscu powinno być dobro całej Europy, a nie tylko biznes - mówił w Polskim Radiu poseł Paweł Szramka z Kukiz'15. 

Premier Mateusz Morawiecki, po spotkaniu z szefem słoweńskiego rządu Janezem Janšem, zaapelował, by Niemcy zrezygnowały z budowy Nord Stream 2. - "Jest to niemiecko-rosyjski projekt, który destabilizuje Europę. Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu" - powiedział Mateusz Morawiecki. 

Rosja Białoruś wojska free 1200
Rosja wycofuje wojska znad granicy z Ukrainą. Rozkaz wydał minister obrony

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 zatrzymanie budowy Nord Stream 2 nie powinno budzić wątpliwości. - W Polsce nie ma ugrupowania, które miałoby inne zdanie w tej sprawie. Trzeba zrobić wszystko, by powstrzymać tę inwestycję. To odpowiedni moment, by uświadamiać Niemcom, że decyzja o budowie gazociągu z Rosjanami była zła - powiedział Paweł Szramka. 

Jego zdaniem takie inwestycje doprowadzają do rozochocenia Rosji. - Rosjanie robią swoje, a Europa i tak z nimi współpracuje. Trzeba pokazać Rosji, że na takie wydarzenia jak na Ukrainie, Białorusi i w Czechach, Europa nie będzie obojętna. Karcimy Rosję, a na zapleczu trwają interesy, to nie jest poważne. Na pierwszym miejscu powinno być dobro całej Europy, a nie tylko biznes - podkreślił. 

Gość Polskiego Radia 24 przyznał również, że trudno jest jednoznacznie ocenić działania Rosji na granicy z Ukrainą. - Mamy zazwyczaj do czynienia z sytuacją, że Rosja robi jedno, a chce, żebyśmy myśleli coś innego. Najpewniej chodzi o odwrócenie uwagi. Niewykluczone, że od kwestii Białorusi, Syrii i Iranu. Być może Rosja szykuje nam jakąś niespodziankę w przyszłości i chce, żebyśmy zajęli się innymi tematami. Jako UE powinniśmy trzymać rękę na pulsie i nie pozwalać na to, by Rosja za mocno się rozpędzała - podsumował wiceszef sejmowej komisji obrony narodowej. 

Posłuchaj
12:36 PR24_mp3 2021_04_22-16-36-05.mp3 Paweł Szramka o stosunkach UE-Rosja (Rozmowa PR24)

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Rozmowa PR24"

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Szramka (poseł Kukiz'15)

Data emisji: 22.04.2021

Godz. emisji: 16.35

PR24/tj

Czytaj także

"Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu". Apel szefów rządów Polski i Słowenii ws. Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 15:23
Premier Mateusz Morawiecki, po spotkaniu z szefem słoweńskiego rządu Janezem Janšem, mówił o rozwoju współpracy gospodarczej i politycznej między obydwoma krajami. Szef polskiego rządu poruszył również temat Nord Stream 2. - Jest to niemiecko-rosyjski projekt, który destabilizuje Europę. Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier Polski przypomniał, że wkrótce Słowenia obejmie przewodnictwo w Radzie Europy.
rozwiń zwiń