X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zjednoczona Prawica ze sporą przewagą nad Koalicją Obywatelską. Jest nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 14:29
Na Zjednoczoną Prawicę w sierpniu chciało głosować 33 proc. zadeklarowanych wyborców, na Koalicję Obywatelską - 26 proc., a na Polskę 2050 - 18 proc. - wynika z sondażu ośrodka Social Changes dla wPolityce.pl. Konfederacja uzyskałaby 9 proc., a Lewica - 7 proc.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
sejm free tt 1200 .jpg
PiS liderem. PSL poza Sejmem, KO wzrosło poparcie o 1% po powrocie Tuska

Poniżej progu wyborczego znalazły się Kukiz'15, Porozumienie i PSL z 2 proc. poparcia. 1 proc. osób, które deklarują chęć głosowania nie wie, na jakie grupowanie oddałoby swój głos.

Od poprzedniego badania sprzed tygodnia Zjednoczona Prawica straciła 1 pkt proc.; poparcie dla Koalicji Obywatelskiej nie zmieniło się, a Polska 2050 i Konfederacja zyskały po 1 pkt. Lewica straciła 1 pkt proc., Kukiz'15 2 pkt., a PSL nie zmieniło wyniku.

Czytaj także:

Porozumienie, po deklaracji o wyjściu z Zjednoczonej Prawicy, zostało samodzielnie uwzględnione w badaniu po raz pierwszy.

"68 proc. frekwencji"

Deklarowana frekwencja wynosi 68 proc.; 46 proc. zaznaczyło opcję, że zdecydowanie chce głosować, a 22 proc - "raczej tak". Z 20 proc. odpowiadających, że nie chcą głosować, 10 proc. zadeklarowało, że raczej tego nie zrobi i tyle samo jest zdecydowanych, by nie głosować. 12 proc. nie ma zdania, czy będzie głosować czy nie.

Badanie zostało zrealizowane od 13 do 16 czerwca przez internet metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na ogólnopolskiej próbie 1052 Polaków, reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania.

Przy badaniu preferencji partyjnych próba była mniejsza - jedynie tych osób, które deklarowały udział w wyborach.

PAP/ jb

Czytaj także

"Nie będzie już dominującego lidera". Dr Justyna Schulz o Niemczech po Angeli Merkel

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 21:57
- W Niemczech obserwujemy, że duże partie polityczne skupiają na sobie coraz mniej głosów. Nikt się nie spodziewa, że - przynajmniej w najbliższych wyborach - zaistnieje zjawisko dominacji dwóch partii, które kształtowało niemiecką scenę polityczną. W związku z tym nie będzie aż tak wyraźnego lidera, jak to było dotychczas, kiedy albo dominowała CDU, albo SPD - mówiła w Polskim Radiu 24 dyrektor Instytutu Zachodniego dr Justyna Schulz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemcy w końcu doczekają się rachunku". Mularczyk o stratach poniesionych w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 17:13
- Niemcy oprócz dobrych gestów, słów przeprosin, nie byli skłonni, ani skwapliwi do tego, aby cokolwiek współfinansować Polakom, z tytułu zniszczeń. Prędzej, czy później Niemcy doczekają się rachunku - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest stanowcza deklaracja lidera PO

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 21:47
 - Nie zamierzam kandydować w wyborach prezydenckich w 2025 roku, nie będzie Tuska prezydenta - zadeklarował w czwartek lider PO Donald Tusk. Zapewnił też, że nie planuje ponownego wyjazdu do Brukseli.
rozwiń zwiń