X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Umożliwi on klasie średniej rozwinięcie skrzydeł". Mateusz Morawiecki o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 22:41
- Z punktu widzenia gospodarki Polski Ład jest ładem przebijania szklanych sufitów, który umożliwi polskiej klasie średniej rozwinięcie skrzydeł - podkreślił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Jak mówił, wierzy, że zmiany podatkowe zaproponowane w programie znajdą poparcie w parlamencie.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Maciej Łuczniewski/FORUM

W rozmowie z TV Republika szef rządu był pytany o poparcie dla zmian podatkowych w ramach Polskiego Ładu, m.in. likwidacji odpisu składki zdrowotnej od podatku. Premier odparł pytaniem: "a czy chcemy mieć służbę zdrowia na poziomie europejskim, czy chcemy, by wiecznie nie domagała?"

- Kiedy, jak nie po covidzie, chcieć lepszej służby zdrowia? - dodał.

Mateusz Morawiecki PAP 1200 (1).jpg
"To największe inwestycje od ostatnich 30 lat". Premier o Polskim Ładzie

Odliczanie składki zdrowotnej

Zaznaczył, że Polska jest jedynym krajem w Europie, który umożliwiał odliczanie składki zdrowotnej od podatku.

- Z punktu widzenia gospodarki Polski Ład jest ładem przebijania szklanych sufitów, który ma umożliwić polskiej klasie średniej rozwinięcie skrzydeł, by pójście do restauracji raz na tydzień, wyjazd na wakacje, zakup komputera dla dziecka, nie było luksusem, rzadkim dobrem, tylko żeby polskich obywateli było na to stać. Żeby to wszystko też nakręcało gospodarkę – zaznaczył Mateusz Morawiecki. Dodał, że z całej reformy wynika, że w kieszeniach obywateli zostanie 13-14 mld zł.

Większość dla zmian

Pytany, co jeśli zabraknie większości dla zmian podatkowych w parlamencie, czy to by oznaczało, że cały Polski Ład nie wejdzie w życie, premier odpowiedział, że nie ma takich obaw.

Czytaj także:

- Wierzę, że znajdzie się wystarczająco dużo ludzi wrażliwych na potrzeby społeczne, potrzeby polskiej klasy średniej, która rośnie, rozwija skrzydła. Dajmy jej rozwinąć skrzydła, bo to oznacza, że do 30 tys. zł praca jest nieopodatkowana. (...) To jest rewolucyjny krok w kierunku obniżenia kosztów pracy, klina podatkowego - mówił premier.

Projekt ustawy podatkowej

Mateusz Morawiecki stwierdził, że agencje ratingowe po przeczytaniu Polskiego Ładu podnoszą prognozy wzrostu PKB dla Polski.

pap_20210714_0XC (1).jpg
Nakłady na ochronę zdrowia wzrosną do 7 procent PKB. Rząd przyjął projekt ustawy

Szef rządu zapewnił również, że sytuacja w całym sektorze finansów publicznych, nie tylko w budżecie państwa, jest solidna.

26 lipca przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy podatkowej, będącej elementem Polskiego Ładu, został skierowany do konsultacji publicznych.

Polski Ład

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

bf

Czytaj także

Rusza program "Profilaktyka 40 Plus". Premier: pamiętajmy o naszym zdrowiu

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 09:51
Program "Profilaktyka 40 Plus" - program Polskiego Ładu - jest po to, byśmy pamiętali o naszym zdrowiu, by na odpowiednio wczesnym etapie wychwytywać dolegliwości - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polski Ład ma spowodować, że ludzie będą wracać do kraju

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 20:23
 - Polski Ład ma spowodować, że ludzie, którzy wyjechali z Polski, będą do niej wracać - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ostatnie lata pokazują, że wyjście z pułapki średniego rozwoju jest możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: chcemy dynamicznego rozwoju w całej Polsce, także w mniejszych miejscowościach

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 23:49
Polski Ład to nasza propozycja dla całej Polski, również dla takich miejscowości jak Miłakowo, Dobre Miasto i Łukta, które dzisiaj odwiedziłem. Chcemy, aby w takich miejscach rozwój był dużo bardziej dynamiczny - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń