X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Poczekam na efekt dyskusji w tej sprawie". Prezydent o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 23:46
- Trwa nad tym wszystkim w tej chwili dyskusja, debata, a różne są głosy w tej debacie, nie wiadomo jeszcze, jaki będzie efekt końcowy, ja poczekam spokojnie na efekt końcowy - powiedział prezydent Andrzej Duda pytany w piątek o tzw. ustawę medialną.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Microgen/ Shutterstock

Prezydent pytany był na antenie Polsat News, w kontekście stosunków Polski z USA, o przyjęty we wtorek przez sejmową komisję kultury i środków przekazu projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji.

joanna lichocka 1200.jpg
"Wiązanie tej nowelizacji ze sprawą TVN jest nieporozumieniem". Joanna Lichocka o projekcie ustawy medialnej

- To są rozwiązania legislacyjne, które stanowią inicjatywę Zjednoczonej Prawicy. Poprzednio mówiliśmy o rozwiązaniu, które wynika z orzeczenia wydanego przez Trybunał Konstytucyjny - powiedział. Dodał, że jeżeli chodzi o inicjatywy, które wynikają wyłącznie z woli ugrupowań politycznych, to poczeka na efekt końcowy.

Czytaj także:

- Trwa nad tym wszystkim w tej chwili dyskusja, debata, a różne są głosy w tej debacie, nie wiadomo jeszcze, jaki będzie efekt końcowy, ja poczekam spokojnie na efekt końcowy - tłumaczył. - Jesteśmy suwerennym, niepodległym krajem i mamy prawo uchwalać w naszym kraju rozwiązania prawne, które znajdują większość w parlamencie - mówił.

- Poczekajmy na to, co ostatecznie zostanie w Sejmie wypracowane - odpowiedział na pytanie o ewentualne zawetowanie ustawy.

Przedłużenie koncesji dla TVN

W debacie publicznej często padają oceny, że projekt jest skierowany przeciwko stacji TVN, która obecnie jest w trakcie rozmów z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.

pap_ czerniak 1200 .jpg
"Odbiorca musi mieć dostęp do różnych źródeł informacji". Jacek Czerniak o ustawie KRRiT

Poprawki do nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego

Senat wniósł 23 lipca poprawki do głośnej nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczącej możliwości kwestionowania ważności decyzji administracyjnych związanych na przykład z reprywatyzacją. W konsekwencji ustawa wróci do Sejmu. O wycofanie prawa apelował amerykański Departament Stanu. 20 lipca Grupa 12 senatorów z obydwu partii opublikowała list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy, apelując, by doprowadził do wycofania noweli kodeksu postępowania administracyjnego lub ją zawetował. Według senatorów prawo ma utrudnić reprywatyzację mienia.

Stosunki polsko-amerykańskie

Prezydent komentował sprawę stosunków polsko-amerykańskich w wywiadzie udzielonym Polsat News.

- Ja miałem długą rozmowę z przedstawicielami amerykańskiego kongresu i Senatu w czasie spotkania Inicjatywy Trójmorza. Dyskutowaliśmy te problemy, które zostały przedstawione, przede wszystkim dyskutowaliśmy nad orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r., jeszcze sprzed rządów Zjednoczonej Prawicy, które nakazało ograniczyć w czasie możliwości stwierdzania nieważności decyzji administracyjnych i wyjaśniłem, na czym polega ten mechanizm i zasadność jego wprowadzenia - powiedział.

- Nie mam żadnych wątpliwości, bo usłyszałem to, że część moich rozmówców zdecydowanie była przekonana. Podawali mi zresztą przykłady z różnych stanów w Stanach Zjednoczonych, gdzie są podobne rozwiązania - dodał.

bf

Czytaj także

Działalność KRRiT. Sejmowa komisja kultury odrzuciła wniosek opozycji

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 12:50
Sejmowa komisja kultury i środków przekazu nie zgodziła się we wtorek na skreślenie projektu ustawy medialnej, autorstwa posłów PiS, z porządku obrad. Wnioskowała o to wiceszefowa komisji Iwona Śledzińska-Katarasińska (KO). Komisja odrzuciła także poprawkę do projektu uchwały w sprawie sprawozdania z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2020 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeżeli Gowin jej nie poprze, to i tak przejdzie". Suski o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 09:38
- Jeżeli sam pan premier Gowin nie poprze ustawy, to i tak ona przejdzie. Na dziś mamy większość PiS, bo klub posiada większość. Jeszcze do tego kilku posłów spoza PiS. Liczymy tutaj na wypełnienie deklaracji przez koło Kukiz'15 - powiedział poseł PiS Marek Suski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jako rząd mamy prawo wprowadzać regulacje, które uznamy za stosowne". Müller o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 10:45
- Popieramy projekt noweli tzw. ustawy medialnej, chcemy wprowadzić ją w życie. Jesteśmy rządem i parlamentem, który ma prawo wprowadzać takie regulacje, jakie uzna za stosowne - mówił w środę poseł PiS i rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń