X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wawrzyk o założeniach podatkowych Polskiego Ładu: spowodują znaczące zwiększenie realnych dochodów Polaków

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 21:26
Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk powiedział, że podwyższenie kwoty wolnej od podatku i podniesienie progów podatkowych spowoduje znaczące zwiększenie realnych dochodów Polaków. Takie między innymi propozycje zawarte są w przedstawionym wczoraj projekcie ustawy podatkowej związanej z Polskim Ładem.
Wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk
Wiceszef MSZ Piotr WawrzykFoto: Twitter/MSZ_RP

W TVP Info wiceminister Piotr Wawrzyk podkreślił, że obniżenie podatków nie musi wcale oznaczać zmniejszenia dochodów podatkowych dla samorządów. Według niego mniejsze podatki przełożą się na zwiększoną konsumpcję, co spowoduje wzrost dochodów firm i zwiększenie wpływów z CIT.

Posłuchaj
00:28 11215679_1.mp3 Wiceminister Piotr Wawrzyk o zmianach podatkowych w Polskim Ładzie (IAR)

 

muller 1200 pap.jpg
Müller: chcemy, by projekty z Polskiego Ładu trafiły najpóźniej we wrześniu pod obrady Sejmu

Sposób wpływania

- Efekt skali sprawi, że tych wpływów nie będzie mniej, tylko zmieni się sposób ich wpływania. Nie będą wpływały z podatku PIT, tylko podatek CIT dlatego, że firmy będą więcej zarabiały na zwiększonej sprzedaży swoich produktów - mówił wiceminister Piotr Wawrzyk.

Czytaj także:

Dodał, że Polski Ład wprowadza najbardziej kompleksowe zmiany podatkowe w historii Polski. Mają na nich skorzystać niemal wszyscy podatnicy.

Oprócz podwyższenia kwoty wolnej od podatku i podniesienia progów podatkowych program społeczno-gospodarczy przewiduje również dofinansowanie do wkładu własnego na kredyty mieszkaniowe czy uproszczenie formalności przy budowie domów do 70 metrów kwadratowych. Planowane jest również zniesienie limitów wizyt do specjalistów i przeznaczenie 7 procent PKB na ochronę zdrowia. W ramach Polskiego Ładu wprowadzony ma być również Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli 12 tysięcy złotych wypłacane na drugie i każde kolejne dziecko.

dz

Czytaj także

"Rodzina filarem programu PiS". W sobotę kolejna debata ws. Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 15:46
W sobotę w Rzeszowie odbędzie się kolejna z serii debat dotyczących Polskiego Ładu. Tym razem tematem dyskusji będzie rodzina. W wydarzeniu weźmie udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Początek o godzinie 11. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy, żeby osiągnął poziom 7 proc. PKB". Sasin o wzroście nakładów na ochronę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 17:30
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział, że w ciągu najbliższych sześciu lat nakłady na ochronę zdrowia w Polsce wzrosną do 7 procent PKB. Jest to jedno z założeń Polskiego Ładu, rządowego programu społeczno-gospodarczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziambor: PiS ma swój program, my mamy swój. Pozostali zajmują się PR-em

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 21:05
PiS zaprezentował Polski Ład, my zaprezentowaliśmy "Polskę na nowo". Można to porównać, stwierdzić, co będzie lepsze dla społeczeństwa. Pozostałe partie zajmują się wewnętrznymi rozgrywkami, głównie PR-owymi, które nic nie wnoszą - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Artur Dziambor.
rozwiń zwiń