X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Chcemy, żeby osiągnął poziom 7 proc. PKB". Sasin o wzroście nakładów na ochronę zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 17:30
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział, że w ciągu najbliższych sześciu lat nakłady na ochronę zdrowia w Polsce wzrosną do 7 procent PKB. Jest to jedno z założeń Polskiego Ładu, rządowego programu społeczno-gospodarczego.
Jacek Sasin
Jacek Sasin Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Minister Jacek Sasin podkreślił, że obecnie budżet przeznacza 5,85 procent PKB na służbę zdrowia. W trakcie konferencji prasowej przed szpitalem w Łańcucie wyraził również nadzieję, że próg siedmiu procent zostanie osiągnięty szybciej niż za sześć lat.

Posłuchaj
00:24 11215218_1.mp3 Minister Jacek Sasin o wzroście nakładów na ochronę zdrowia (IAR)
 
PAP Zbigniew Ziobro 1200.jpg
Zbigniew Ziobro: Fundusz Sprawiedliwości pomógł już ponad stu szpitalom w Polsce

- Chcemy tego zobowiązania z całą pewnością dotrzymać. To ulokuje Polskę w tym gronie państw europejskich, wysokorozwiniętych krajów europejskich, gdzie ten poziom wydatków budżetowych, publicznych jest na takim poziomie - mówił wicepremier Jacek Sasin.

Dodał, że elementem dbania o zdrowie Polaków jest również zniesienie limitów do specjalistów. Pozwoli to na lepszy dostęp do badań i konsultacji specjalistycznych oraz na skuteczniejsze wykorzystanie nowoczesnego sprzętu w placówkach ochrony zdrowia.

nt

Czytaj także

Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia w Polskim Ładzie. 6 proc. PKB już w 2023 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 11:08
"W najbliższych 6 latach zwiększymy wydatki na zdrowie do 7 proc. w relacji do PKB. Już w 2023 r. osiągną one poziom 6 proc. PKB. To zdecydowanie szybciej niż wcześniej zakładaliśmy" - zaznaczono w nowym programie PiS, Polskim Ładzie. Nowe pieniądze będą przeznaczone na inwestycje, cyfryzację, nowe kadry i na nowoczesne terapie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład. Pakiet zdrowotny z największym poparciem Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 07:53
Największym poparciem cieszy się w Polskim Ładzie pakiet rozwiązań zdrowotnych. Badania profilaktyczne dla osób 40 plus i zniesienie limitów na wizyty u specjalistów popiera blisko 82 proc. badanych - wynika z sondażu dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM, który opublikowano we wtorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie środki skierowane do służby zdrowia". Waldemar Kraska o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 17:43
- Chcemy dodatkowe środki na ochronę zdrowia obudować odpowiednimi ustawami - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak mówił, ważny jest nie tylko sam dostęp do lekarza, do specjalisty, ale także jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych.
rozwiń zwiń