X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś ostatni dzień obrad posiedzenia Senatu. Zapadnie decyzja ws. powołania prezesa IPN

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 06:34
Ostatniego dnia obrad 27. posiedzenia Senat m.in. podejmie decyzję w sprawie wyrażenia zgody na powołanie prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Sejm głosami posłów PiS, Konfederacji i Kukiz'15, a także kilku z klubu PSL wybrał na to stanowisko dr Karola Nawrockiego.
Kandydat na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki podczas wystąpienia w Senacie.
Kandydat na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki podczas wystąpienia w Senacie.Foto: PAP/Tomasz Gzell

Izba miała podjąć decyzję w sprawie prezesa IPN wczoraj, ale ze względu na posiedzenie klubu KO wicemarszałek Bogdan Borusewicz zarządził przerwę w obradach do dziś do godziny 9. Wtedy padną kolejne pytania do dr Nawrockiego, odbędzie się debata, a po niej głosowanie.

PAP Karol Nawrocki 1200.jpg
Wybór prezesa IPN. Nawrocki: pielęgnuję pamięć o polskich bohaterach różnych opcji

Sejm pod koniec maja głosami PiS, Konfederacji i Kukiz'15 powołał dr. Nawrockiego na prezesa IPN. Wybór Sejmu - zgodnie z ustawą o IPN - musi zaakceptować Senat.

Sprawozdanie KRRiT i nowelizacja k.p.a.

Ostatniego dnia obrad Senat zapozna się także z informacją o działalności Rady Mediów Narodowych w 2020 roku i sprawozdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2020 roku. W bloku głosowań senatorowie podejmą decyzję m.in. w sprawie uchwalonej przez Sejm nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego.

Czytaj także:


Senat free 1200.jpg
Nowelizacja k.p.a.; senackie komisje za zmianami, ale z poprawką

Przewiduje ona, że nie będzie można uchylić żadnej decyzji administracyjnej, nawet wydanej z naruszeniem prawa, jeżeli od jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło 10 lat. Z mocy prawa mają też być umarzane wszystkie postępowania administracyjne, jeżeli od wydania decyzji upłynęło 30 lat.

pg

Czytaj także

Karol Nawrocki z poparciem sejmowej komisji na prezesa IPN

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 17:23
Sejmowa Komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała kandydaturę doktora Karola Nawrockiego na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Za jego kandydaturą głosowało 12 posłów, 10 było przeciw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co z decyzją Senatu ws. prezesa IPN? "Marszałek nie ma żadnego interesu, aby nastąpiło to szybko"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 14:47
Wciąż nie wiadomo, kiedy Senat wyrazi zgodę na powołanie prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. PiS obawia się, że marszałek izby będzie zwlekał z głosowaniem w tej sprawie. - Nie ma żadnego interesu, aby nastąpiło to szybko - mówi portalowi PolskieRadio24.pl szef senackiej części klubu PiS Marek Martynowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karol Nawrocki prezesem IPN? Większość senatorów zagłosuje "za"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 12:42
Senat zajmie się dziś wyrażeniem zgody na powołanie dr Karola Nawrockiego na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Z ustaleń portalu PolskieRadio24.pl wynika, że w izbie jest większość gotowa poprzeć tę kandydaturę. Oprócz PiS składają się na nią senatorowie PSL i Koła Senatorów Niezależnych. 
rozwiń zwiń