X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: zwiększyliśmy limit sprzedaży w rolniczym handlu detalicznym

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:54
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że program Polski Ład dla rolnictwa przewiduje 2,5- krotne zwiększenie puli sprzedaży w handlu detalicznym. - Wprowadzimy zerowy podatek dla tych wszystkich rolników, którzy chcą sprzedawać na rynki lokalne - zapowiedział szef rządu.
Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Białousach
Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w BiałousachFoto: PAP/Michał Zieliński

morawiecki na wsi pap_20180731_0IY lech muszyński 1200.jpg
Premier: jesteśmy dumni z rodzimego rolnictwa, nasz rząd zrobi wszystko, żeby dominowało w Europie

Szef rządu mówił po spotkaniu z rolnikami w gospodarstwie ogrodniczym w Białousach na Podlasiu, że na zwiększeniu możliwości sprzedaży swoich produktów mogą skorzystać dziesiątki tysięcy, a nawet setki tysięcy małych gospodarstw rolnych.

Mateusz Morawiecki poinformował, że limit przychodów ze sprzedaży w rolniczym handlu detalicznym został zwiększony z 40 tysięcy do 100 tysięcy złotych. Dodał, że do tego obowiązywać będzie zerowa stawka podatkowa.

Posłuchaj
00:29 11205381_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: zwiększyliśmy pulę sprzedaży w rolniczym handlu detalicznym (IAR)

- Zerowy podatek dla tych wszystkich rolników, którzy chcą w tej mniejszej skali próbować rozwijać skrzydła, sprzedając na rynki lokalne, ale nie tylko lokalne, bo w zależności od produktu można spróbować docierać z nim szerzej - poza województwo - podkreślał premier. Dodał, że te zasady będą obowiązywać w całej Polsce.

Program Polski Ład dla rolnictwa przewiduje między innymi zwiększenie stawki dopłat za paliwo rolnicze z obecnych 100 do 110 złotych za hektar, zwiększenie dostępu do ziemi dla rolników poprzez stworzenie centralnego systemu informatycznego katalogującego zasób państwowej ziemi oraz wsparcie rodzinnych gospodarstw rolnych. Ustawa o rodzinnym gospodarstwie rolnym ma wzmocnić ochronę prawną gospodarstw rodzinnych, nadać im właściwą rangę i ograniczyć problemy związane z dziedziczeniem.

kp

Czytaj także

Debata "Polski Ład, od pola do stołu". Premier: mamy zobowiązanie, by szukać najlepszych rozwiązań dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 12:53
- Mamy zobowiązanie, by naprawiać błędy przeszłości oraz szukać najlepszych, możliwych rozwiązań dla rolników we współczesnym świecie pełnym wielu wyzwań - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki otwierając debatę "Polski Ład, od pola do stołu"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład dla rolników. Grzegorz Puda: chcemy wspierać małe i średnie gospodarstwa

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 08:23
- Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych to przede wszystkim zmiana podejścia do systemu finansowania i do tego, w jaki sposób traktowane są gospodarstwa - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń