X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: jesteśmy dumni z rodzimego rolnictwa, nasz rząd zrobi wszystko, żeby dominowało w Europie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 11:18
Rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. Wskazywał, że w Polskim Ładzie znajduje się wiele propozycji dla polskiej wsi.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Lech Muszyński

"Ponad 2/3 Polaków kupując żywność sprawdza, czy to żywność polska. Jak jest polska to znaczy, że jest najzdrowsza i najsmaczniejsza. Jesteśmy dumni z rodzimego rolnictwa i dlatego Polski Ład ma wiele propozycji dla polskiej wsi" - napisał premier Morawiecki na Facebooku.

maliny 1.jpg
Maliny to polska specjalność, jesteśmy liderem UE. Rozpoczyna się sezon na te owoce

"Rząd PiS zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie" - zapewnił.

Dla polskich rolników

Szef rządu podczas niedawnej wizyty w Marianowie Brodowskim (Wielkopolska) zapowiadał bardzo wiele nowych rozwiązań dla polskich rolników, które mają być w najbliższym czasie prezentowane i wdrażane.

premier free 663.jpg
Premier: w Polskim Ładzie są zagwarantowane środki na zapobieganie skutkom suszy

Jak wyjaśnił, rolnicy będą mieli możliwość sprzedaży swoich produktów nie tylko w miejscu zamieszkania, ale na terenie całej Polski. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana, na - jak zapewnił Morawiecki - bardzo preferencyjnych warunkach.

Ochrona przed skutkami klęsk żywiołowych

Wśród wdrażanych w ramach Polskiego Ładu rozwiązań dla rolników mają się znaleźć także te związane z ubezpieczeniami działalności rolniczej. Szef rządu wyjaśnił, że mają one pomóc gospodarzom chronić się przed skutkami klęsk żywiołowych.

Czytaj także:

Zadeklarował też, że jego rząd zrobi wszystko, "żeby te wielkie pieniądze (…) z budżetu polskiego państwa i wynegocjowane w Unii Europejskiej przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa".

Wsparcie rolniczego handlu

Wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedawnej wizyty w Mławie mówił, że będzie osobny Polski Ład dla rolników i wsi. W jego ramach, jak przekazał, będzie wsparcie dla rolniczego handlu detalicznego w skali całego kraju, a także dla jego ekspansji zagranicznej, będą powstawać manufaktury, w których rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty.

morawiecki 1200 pap (12).jpg
Premier: środki budżetowe i unijne przesuwamy na realizację potrzeb wsi i małych miejscowości

Lider Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział także wsparcie dla spółdzielni rolniczych i dla przedsięwzięć energetycznych na wsi, także tych, w których wykorzystywane będą np. odpady z produkcji rolnej.

Główne założenia Polskiego Ładu

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.

Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. 

fc

Czytaj także

Marek Sawicki: złożyliśmy w Sejmie dwa projekty z Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 08:44
- Koalicja Polska złożyła w Sejmie dwa projekty z Polskiego Ładu: kwota wolna od podatku 30 tys. zł i emerytura bez podatku. Oczekujemy, że premier zgłosi ewentualne poprawki i będziemy mogli te projekty wprowadzić - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń