X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Doradca Departamentu Stanu USA z wizytą w Warszawie. Głównym tematem rozmów sprawa Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:19
Ambasada USA poinformowała, że doradca Departamentu Stanu Derek Chollet spotkał się z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotrem Naimskim i wiceszefem MSZ Marcinem Przydaczem. Tematem rozmowy było bezpieczeństwo energetyczne Polski związane z Nord Stream 2.
Spotkanie doradcy Departamentu Stanu Dereka Cholleta z wiceszefem MSZ Marcinem Przydaczem
Spotkanie doradcy Departamentu Stanu Dereka Cholleta z wiceszefem MSZ Marcinem PrzydaczemFoto: Twitter/@USEmbassyWarsaw

Nord Stream 2 free 1200 czerski
Berlin i Waszyngton oficjalnie ogłaszają porozumienie ws. Nord Stream 2

"Bezpieczeństwo energetyczne Polski jest jednym z priorytetów w relacjach PL-USA. Wspieramy Polskę w dążeniu do dywersyfikacji źródeł energii i podzielamy obawy Polski w sprawie Nord Stream 2 - nie dopuścimy do tego, aby Rosja kiedykolwiek w przyszłości użyła energii jako broni" - zapewnił w tweecie Chargé d'Affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu.

Z kolei podczas spotkania w MSZ Derek Chollet i wiceminister Marcin Przydacz rozmawiali o "priorytetach w relacjach PL-USA, a także o bezpieczeństwie w regionie i o wspólnym zaangażowaniu w demokratyczne wartości i instytucje" - czytamy w tweecie ambasady USA.

Wczoraj Stany Zjednoczone i Niemcy ogłosiły porozumienie w sprawie Nord Stream 2. Rząd USA zapewnia, że porozumienie przewiduje wiele mechanizmów zmniejszających ryzyko użycia przez Rosję dostaw energii jako broni przeciwko Ukrainie i krajom wschodniej flanki NATO. Niemcy zobowiązały się też do finansowego wsparcia energetycznej transformacji Ukrainy oraz Inicjatywy Trójmorza.

"Kryzys bezpieczeństwa w regionie"

Także wczoraj szefowie dyplomacji Polski i Ukrainy Zbigniew Rau i Dmytro Kuleba w wydanym oświadczeniu wezwali Stany Zjednoczone i Niemcy do "podjęcia kroków w celu znalezienia adekwatnej odpowiedzi na rodzący się kryzys bezpieczeństwa w naszym regionie, którego jedynym beneficjentem jest Rosja".

Czytaj także:

W oświadczeniu napisano, że "decyzja o zbudowaniu rurociągu Nord Stream 2, podjęta w 2015 r., zaledwie kilka miesięcy po rosyjskiej inwazji i nielegalnej aneksji ukraińskiego terytorium, doprowadziła do kryzysu bezpieczeństwa, wiarygodności i politycznego w Europie". "Obecnie, ten kryzys jest znacząco pogłębiony wskutek rezygnacji z prób zatrzymania uruchomienia rurociągu NS2. Ta decyzja stworzyła zagrożenie dla Ukrainy i Europy Środkowej w wymiarach politycznym, militarnym i energetycznym, jednocześnie wzmacniając potencjał Rosji do destabilizacji sytuacji bezpieczeństwa w Europie oraz utrwalając podziały w gronie państw członkowskich NATO i Unii Europejskiej" - napisano w oświadczeniu.

kp

Czytaj także

"Załatwia interesy rosyjsko-niemieckie, ale zagraża reszcie UE". Prezydent o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 20:25
Prezydent Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla TVP Info, że rządzący kładą nacisk na zapewnienie kolejnych źródeł dostaw energii, ponieważ mają one dać Polsce suwerenność energetyczną. W tym kontekście wymienił energetykę jądrową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecki Opal nie przynosi szczęścia. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 11:57
Opal jest jednym z najdroższych minerałów na świecie. Ten kamień szlachetny przez wielu jest uważany za amulet przynoszący szczęście. Zapewne z tego powodu nazwano tak lądową nitkę gazociągu Nord Stream 1. W sądowym starciu z Polską jednak "Opal" Niemcom szczęścia nie przyniósł, już po raz drugi.
rozwiń zwiń