X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zawsze stawał w obronie praw rodziców do wychowania dzieci". Rzymkowski w Sejmie o Czarnku

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 19:10
- Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zawsze stawał w obronie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami - mówił we wtorek w Sejmie wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski, odpierając wniosek o wotum nieufności wobec ministra.
Tomasz Rzymkowski
Tomasz Rzymkowski Foto: PAP/Tomasz Gzell

W czerwcu posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli w Sejmie wniosek o odwołanie szefa MEiN Przemysława Czarnka. We wtorek sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży opiniowała ten dokument.

Tomasz Rzymkowski 663.jpg
"Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców". Rzymkowski o kierunkach polityki oświatowej państwa

Po głosach posłów głos zabrał wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Posłowie opozycji nie chcieli dopuścić go do głosu, argumentując, że pytania i wniosek o odwołanie dotyczył nie jego, ale ministra Przemysława Czarnka.

Rzymkowski stwierdził, że posłowie opozycji obecni w czasie rozpatrywania wniosku wykazywali się skrajną ignorancją. - Przedmiotem prac tej komisji jest zaopiniowanie wniosku przedłożonego przez pana posła i państwo powinniście się tym zająć. To nie jest przesłuchanie - argumentował.

"Zawsze stawał w obronie"

- Pan minister prof. Przemysław Czarnek zawsze stawał w obronie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wielokrotnie i zdecydowanie sprzeciwiał się organizowaniu zajęć w szkołach przez podmioty zewnętrzne bez wiedzy i zgody rodziców - mówił Rzymkowski.

- Nikt nie zrobił więcej w walce z wszechobecną cenzurą i poprawnością polityczną na uczelniach niż pan prof. Przemysław Czarnek - przekonywał wiceszef MEiN.

Rzymkowski mówił, że nie zna żadnego przypadku, w którym Czarnek "w jakikolwiek sposób prześladował czy to nauczycieli, czy to dyrektorów w jakichkolwiek placówkach."

Czytaj również:

- My, jako ministerstwo, bronimy tych nauczycieli, którzy są prześladowani przez waszych polityków samorządowców - mówił Rzymkowski, kierując słowa do posłów opozycji.

Tomasz Rzymkowski mówił, że resort broni szkół. - Szanowny panie pośle wnioskodawco. Jak pan był przewodniczącym tej komisji, w czasach rządów PO i PSL-u zlikwidowano ponad tysiąc szkół w Polsce. My bronimy każdej polskiej szkoły, nawet dzisiaj broniłem dwóch szkół przed likwidacją ze strony samorządowców - powiedział, kierując słowa do Rafała Grupińskiego (PO-KO).

"Haniebne kłamstwa"

Wiceszef MEiN podkreślił, że resort nikogo nie będzie przymuszał do uczęszczania na religię w szkole. - To są po prostu haniebne kłamstwa - mówił.


nt

Czytaj także

Czarnek: nikt nie może być pociągany do odpowiedzialności za głoszenie swoich przekonań

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 19:28
- Chcemy zabronić wszczynania jakiegokolwiek postępowania - i wyjaśniającego i dyscyplinarnego - w sprawach, które są absolutnie przedmiotem wolności gwarantowanej konstytucyjnie - powiedział w sobotę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas XVI Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauka stacjonarna we wrześniu? Szef MEiN: przygotowujemy każdy możliwy scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 07:56
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że najbardziej prawdopodobny jest powrót uczniów i studentów do nauczania stacjonarnego. W Programie 1 Polskiego Radia szef resortu nie wykluczył jednak innego systemu nauki w przypadku kolejnej fali zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: za dwa lata wybór między religią a etyką w podstawówce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 00:02
- Ktoś, kto nie będzie chciał chodzić na religię, bo religia nigdy nie była, nie jest i nie będzie obowiązkowa w szkołach, będzie uczęszczał na etykę - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który we wtorek wieczorem spotkał się z mieszkańcami Żywca. Dodał, że stosowne przepisy pojawią się niebawem. 
rozwiń zwiń