X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Senyszyn: minister Czarnek ma średniowieczną mentalność i nie pasuje do naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 10:10
- Minister Czarnek jest klęcznikiem, który w porozumieniu z Kościołem znów próbuje zmusić uczniów do chodzenia na religię. To bezczelne, kłamliwe i zupełnie niepotrzebne - oceniła w Polskim Radiu 24 Joanna Senyszyn (Lewica). Drugim gościem audycji "Dwie Strony" był Grzegorz Lorek (PiS).

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że w najbliższych tygodniach pojawią się przepisy przywracające obowiązek wyboru między religią a etyką. Przypomniał, że religia nie jest przedmiotem obowiązkowym. Podkreślił, że nigdy takim nie będzie.

Posłuchaj
21:14 _PR24_AAC 2021_07_14-08-06-12.mp3 Senyszyn: minister Czarnek ma średniowieczną mentalność i nie pasuje do naszych czasów (Dwie Strony)

Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 Joanna Senyszyn (Lewica) i Grzegorz Lorek (PiS). - Wprowadzenie religii do szkół było fatalnym pomysłem. Religie to nie nauka, to zbiór różnych nauk, niekoniecznie moralnych. Moralność społeczeństwa przez te lata wcale się nie poprawiła - powiedziała Senyszyn.

czarnek pap 1200 .jpg
Szef MEiN: za dwa lata wybór między religią a etyką w podstawówce

"Żądamy dymisji ministra Czarnka"

Joanna Senyszyn podkreślała na antenie Polskiego Radia 24, że młodzi Polacy są zniechęceni zarówno do Kościoła, jak i religii w szkołach. - Na trzydziestu uczniów w klasie, pięcioro chodzi na religię, a w niektórych szkołach żaden uczeń nie chodzi na religię - mówiła.

- Żądamy dymisji ministra Czarnka, który ma mentalność XIX-wieczną, a nawet średniowieczną. On i jego współpracownicy nie pasują do naszych czasów. Dni jego ministerstwa, jak i całego rządu PiS-owskiego, są już policzone - dodała poseł.

Czytaj także: 

Inaczej sprawę ocenia polityk Prawa i Sprawiedliwości. - Minister Przemysław Czarnek poważnie podszedł do tematu religii i etyki w szkołach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów - powiedział.

Jego zdaniem wybór między religią a etyką to najlepszy kompromis. - Wszystko w rękach dyrektorów szkół, wszystko można zorganizować tak, żeby uczniowie nie mieli problemów - mówił.

- W większości szkół religia jest pierwsza lub ostatnia w planie zajęć - dodał Grzegorz Lorek.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Joanna Senyszyn (Lewica), Grzegorz Lorek (PiS)

Data emisji: 14.07.2021

Godzina: 08:06

ks

Czytaj także

Powrót dzieci do szkół w formie hybrydowej? Szef MZ o możliwych scenariuszach

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 16:11
- Jeśli nie będziemy widzieli dynamicznego wzrostu zakażeń, to najprawdopodobniej dzieci we wrześniu wrócą do szkół - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że rozważana jest też możliwość wprowadzenia nauczania hybrydowego, w razie gdyby sytuacja epidemiczna się pogorszyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnek: nikt nie może być pociągany do odpowiedzialności za głoszenie swoich przekonań

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 19:28
- Chcemy zabronić wszczynania jakiegokolwiek postępowania - i wyjaśniającego i dyscyplinarnego - w sprawach, które są absolutnie przedmiotem wolności gwarantowanej konstytucyjnie - powiedział w sobotę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas XVI Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauka stacjonarna we wrześniu? Szef MEiN: przygotowujemy każdy możliwy scenariusz

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 07:56
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że najbardziej prawdopodobny jest powrót uczniów i studentów do nauczania stacjonarnego. W Programie 1 Polskiego Radia szef resortu nie wykluczył jednak innego systemu nauki w przypadku kolejnej fali zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń