X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Albo religia, albo etyka. Minister edukacji i nauki zapowiada zmianę przepisów

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 18:15
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że w najbliższych tygodniach pojawią się przepisy przywracające obowiązek wyboru między religią a etyką. Przypomniał, że religia nie jest przedmiotem obowiązkowym. Podkreślił, że nigdy takim nie będzie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: maroke/Shutterstock

czarnek 1200.jpg
Czy 1 września uczniowie wrócą do szkół w trybie stacjonarnym? Szef MEiN wyjaśnia

Przemysław Czarnek mówił w audycji "W otwarte karty" w Programie 1. Polskiego Radia, że trwająca od kilkunastu lat sytuacja, kiedy można nie chodzić ani na religię, ani na etykę, upośledza rolę szkoły. Minister wyjaśnił, że wprowadzenie możliwości niewybierania niczego powoduje ograniczenie funkcji wychowawczej szkoły.


Posłuchaj
00:28 11174680_1.mp3 Czarnek: w najbliższych tygodniach przepisy przywracające obowiązek wyboru między (IAR)

- To jest w naszym przekonaniu absolutnie niewłaściwe, dlatego chcemy wrócić do tego, co było kilkanaście lat temu w polskiej szkole - czyli jeśli ktoś nie chciał chodzić na religię - bo przecież nie musi, bo religia nie jest i nie będzie obowiązkowa - to będzie chodził na etykę - powiedział minister.

Nauka etyki

Szef resortu edukacji i nauki dodał, że przepisy dotyczące powrotu do obligatoryjnego wyboru między religią a etyką pojawią się w najbliższych tygodniach, ale dojście do pełnego wprowadzenia obowiązku w życie zajmie kilka lat. Tłumaczył, że wynika to przede wszystkim z tego, że na chwilę obecną nie ma wystarczającej liczby etyków, którzy mogliby uczyć. Według szacunków brakuje około kilkunastu tysięcy nauczycieli tego przedmiotu.

Przemysław Czarnek mówił, że przygotowanie do nauczania etyki w ramach studiów podyplomowych resort zlecił za ich zgodą kilku ośrodkom akademickim w różnych częściach Polski. Wykształcenie w tym kierunku będzie można zdobyć między innymi na Uniwersytecie Szczecińskim, Wrocławskim, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie czy Akademii Ignatianum w Krakowie.


pkur

Czytaj także

Wsparcie finansowe dla ośrodków naukowych. Szef MEiN podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 21:54
- Nawet do 2 mln zł wsparcia otrzymają ośrodki naukowe, które będą aktywne w sferze gospodarczej i społecznej - zapowiedział we wtorek w Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: w krajach Trójmorza wolność nauki jest większa niż na zachodzie Europy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 19:41
- My naprawdę wiemy, czym jest nauka i wiemy, że jest to poszukiwanie prawdy, a nie hołdowanie głupocie - mówił w Lublinie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Podkreślił, że Trójmorze chce być wzmocnieniem dla Unii Europejskiej, a nie jej alternatywą.
rozwiń zwiń