X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miesiąc po największym pożarze w Nowej Białej od 30 lat. Przekazano środki na odbudowę wsi

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 15:15
- We wtorek mija miesiąc od wielkiego pożaru w Nowej Białej. Do tej pory ze środków rządowych na pomoc pogorzelcom przekazano 2 mln 630 tys. zł - podał Małopolski Urząd Wojewódzki.
Pożar zabudowań w m. Nowa Biała w powiecie nowotarskim
Pożar zabudowań w m. Nowa Biała w powiecie nowotarskimFoto: twitter.com/remizapl

Zasiłki na pierwsze potrzeby w kwocie 6 tys. zł otrzymało 20 rodzin - jest to w sumie 120 tys. zł. Zasiłki do 200 tys. zł na remont lub obudowę domów otrzymało 18 rodzin, które ucierpiały w wyniku pożaru - jest to w sumie 2 mln 510 tys. zł.

nowa biała 1200 pap (2).jpg
Pożar w Nowej Białej. Ponad stu pogorzelców nie może wrócić do swoich domów

Do całkowitej rozbiórki zakwalifikowano 13 domów. Większość z nich jest już odbudowywana. Cztery domy natomiast powstaną w innych miejscach, co wymaga dłuższej procedury uzyskiwania pozwoleń. Kolejne domy, które uległy częściowemu uszkodzeniu, są remontowane.

Pomoc z samorządów i PKN Orlen

Pomoc rządowa to niejedyna, która dotarła do pogorzelców. Pieniądze na odbudowę przekazały też samorządy, w tym m.in. miasto Kraków - 300 tys. zł oraz zarząd województwa podkarpackiego - 250 tys. zł oraz Warszawa - 200 tys. zł. Na wsparcie mieszkańców Nowej Białej także PKN Orlen przeznaczył pół miliona zł. Dary, w tym materiały budowlane, przekazało poszkodowanym także wiele firm.

Czytaj również:

Prokuratura wykluczyła umyślne podpalenie

Pożar w Nowej Białej wybuchł 19 czerwca po godzinie 18. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało ok. 110 osób. Spaleniu uległy także zabudowania gospodarcze. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. To największy pożar w Nowej Białej od 30 lat. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ale prokuratura wykluczyła umyślne podpalenie.

nt

Czytaj także

Rzecznik WOT: Terytorialsi są już w Nowej Białej, pomagają w usuwaniu skutków pożaru

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 12:46
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomogą poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej - zapowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Terytorialsi będą usuwać zniszczenia, pomagać przy transporcie, dostarczą wodę oraz prąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek woj. małopolskiego: ponad milion zł dla pogorzelców z Nowej Białej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 20:02
Samorząd województwa małopolskiego przekaże ponad milion złotych na pomoc pogorzelcom z Nowej Białej - poinformowało w niedzielę biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek Witold Kozłowski spotkał się z samorządowcami i parlamentarzystami z powiatu nowotarskiego i przekazał, że każda poszkodowana rodzina otrzyma wsparcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa odbudowa po wielkim pożarze w Nowej Białej. Są trudności z dostępem do materiałów

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 16:29
 - W Nowej Białej na Spiszu trwają remonty zniszczonych przez wielki pożar domów. Niebawem ruszy też kompletna odbudowa 11 przeznaczonych do rozbiórki domów - przekazał wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch.
rozwiń zwiń