X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: "obrońcy Konstytucji" z ostatnich lat walczą, by ją zdeprecjonować

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 02:28
"Najciekawsze jest to, że żarliwi »obrońcy Konstytucji« z ostatnich lat obecnie za wszelką cenę walczą, by zdeprecjonować jej rangę" - napisał w środę wieczorem na Twitterze prezydent Andrzej Duda. 
Prezydent Andrzej Duda skomentował na Twitterze artykuł DoRzeczy.pl
Prezydent Andrzej Duda skomentował na Twitterze artykuł DoRzeczy.plFoto: PAP/Andrzej Lange/ Twitter/@AndrzejDuda

"»Obrońcy Konstytucji« z ostatnich lat obecnie za wszelką cenę walczą, by zdeprecjonować jej rangę" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. "A kiedyś rzeczywiście bronili, co dziś im przypomniano" - dodał, załączając odnośnik do wpisu portalu DoRzeczy.pl.

Ziobro PAP-1200.jpg
"Ochrona porządku konstytucyjnego". Zbigniew Ziobro o orzeczeniu TK

Kaleta cytuje Schetynę

Andrzej Duda odniósł się w ten sposób do opublikowanego w środowym wydaniu tygodnika "Do Rzeczy" artykułu pt. "Kaleta przypomniał stanowisko marszałka Schetyny ws. kontroli TK aktów prawa unijnego", w którym przypomniano wypowiedź wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety, który przytoczył "interesujące stanowisko wydane przez Grzegorza Schetynę 11 lat temu, kiedy pełnił on funkcję Marszałka Sejmu".

Czytaj także: 

"Kontrola Trybunału Konstytucyjnego aktów unijnego prawa w sprawach wszczętych w drodze Skargi Konstytucyjnej jest dopuszczalna. Za dopuszczalnością kontroli prawa pochodnego Unii Europejskiej przez Trybunał Konstytucyjny przemawia jego rola ustrojowa jako gwaranta nadrzędności Konstytucji w systemie źródeł prawa oraz organu ochrony konstytucyjnych wolności i praw jednostek" - przytoczył wypowiedź  Grzegorza Schetyny Sebastian Kaleta.

"Wobec wskazanej pozycji Konstytucji jako najwyższego prawa Rzeczpospolitej dopuszczalne jest badanie zgodności z nią norm rozporządzeń unijnych" – podkreślał Grzegorz Schetyna, cytowany w artykule w tygodniku "Do Rzeczy".


mbl

Czytaj także

"Nie ma dyskusji". Robert Telus o wyższości konstytucji nad prawem UE

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 18:29
- Mieszkamy tu i teraz, w Polsce, jesteśmy Polakami. Nasze prawo, które stanowimy powinno być najważniejsze. Nie możemy oddać Polski pod prawo stanowione przez Niemców lub Francuzów - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Telus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaleta: podobne wyroki wydały TK w Rumunii i Niemczech. Nikt nie mówi, że wychodzą z UE

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 19:22
Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta stwierdził, że Polska nie jest jedynym krajem, który uznaje nadrzędność swojej konstytucji nad prawem europejskim. Odniósł się w ten sposób do dzisiejszego orzeczenia TK o niekonstytucyjności unijnych przepisów o wykonywaniu środków tymczasowych Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczących funkcjonowania sądownictwa w Polsce.
rozwiń zwiń