X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

TK: Polska nie musi respektować postanowienia TSUE dot. Izby Dyscyplinarnej SN

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 15:24
Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności unijnych przepisów o wykonywaniu środków tymczasowych Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczących funkcjonowania sądownictwa w Polsce. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Rafał Guz

Chodzi o postanowienie unijnego Trybunału Sprawiedliwości o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W praktyce Trybunał Konstytucyjny rozstrzygał czy Polska powinna respektować decyzję TSUE.

Trybunał zbadał zgodność z konstytucją przepisu Traktatu o Unii Europejskiej. Mówi on, że państwa członkowskie podejmują środki ogólne lub szczególne właściwe dla zapewnienia wykonania zobowiązań wynikających z Traktatów lub aktów instytucji Unii. Te zobowiązania dotyczą m. in. opisanych w Traktacie o funkcjonowaniu UE środków tymczasowych unijnego Trybunału.

Posłuchaj
00:32 11191955_1.mp3 Sędzia Stanisław Piotrowicz odczytuje wyrok (IAR)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
trybunał free konstytucyjny free shutt 1200.jpg
Prawo unijne czy krajowe? Wiceminister sprawiedliwości: chodzi o potwierdzenie oczywistego faktu

Czytaj także:

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest odpowiedzią na pytanie prawne Izby Dyscyplinarnej SN o to, czy państwo członkowskie ma obowiązek wykonać środki tymczasowe odnoszące się do kształtu ustroju i funkcjonowania konstytucyjnych organów władzy sądowniczej tego państwa.

Podczas dzisiejszej rozprawy TK wysłuchał stron postępowania. To oprócz Izby Dyscyplinarnej, także przedstawiciele Prezydenta RP, Sejmu, MSZ, Prokuratora Generalnego oraz Rzecznik Praw Obywatelskich. Jedynie RPO wniósł o umorzenie postępowania, względnie o uznanie przepisów unijnych za zgodne z konstytucją.

ms

Czytaj także

"Wyrok TK będzie mieć znaczenie dla spraw polskich". Jałowiczor ws. zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 13:20
- Jeśli TK uzna wyższość prawa krajowego nad unijnym, to w mojej opinii potwierdzi tylko coś, co powinno być oczywiste - mówił w Polskim Radiu 24 red. Jakub Jałowiczor z tygodnika "Gość Niedzielny".
rozwiń zwiń