Dziennikarze sportowi Polskiego Radia wylatują na igrzyska do Tokio. Agnieszka Kamińska: to ekipa profesjonalistów

2021-07-12, 14:45

Dziennikarze sportowi Polskiego Radia wylatują na igrzyska do Tokio. Agnieszka Kamińska: to ekipa profesjonalistów
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Foto: Polskie Radio

Zaprezentowano skład ekip dziennikarskich Polskiego Radia wylatujących na Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio. Igrzyska odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia.

Polskie Radio wysyła na igrzyska do Tokio 10 dziennikarzy i 2 inżynierów olimpijskich - inżynierów dźwięku i emisji. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że dziennikarze sportowi Polskiego Radia jadący na igrzyska to ekipa profesjonalistów.

Powiązany Artykuł

CEZ_2338.JPG
Tokio 2020: Polskie Radio gotowe na igrzyska. Radiowa reprezentacja wylatuje do Japonii

- Dziennikarze Polskiego Radia, którzy lecą do Tokio, to ekipa bardzo sprawna, świetnie przygotowana, z ogromnym doświadczeniem. Obsługa dziennikarska igrzysk Tokio 2020, od 23 lipca, to poważne wyzwanie. Planowanych jest na bieżąco 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Tokio. Wybraliśmy samych najlepszych i sami najlepsi jadą - podkreśliła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.
Dodała również, że uruchomiony zostanie specjalny serwis Polskiego Radia, z relacjami dziennikarzy sportowych.

Posłuchaj

Prezes Polskiego Radia: dziennikarze sportowi Polskiego Radia wylatujący na Olimpiadę w Tokio to ekipa profesjonalistów (IAR) 0:27
+
Dodaj do playlisty

- Polskie Radio będzie z naszymi sportowcami i dzięki temu także ze słuchaczami. Nasi słuchacze mogą też obserwować wszystkie relacje w specjalnym serwisie Polskiego Radia na stronie: tokio2020polskieradio24.pl. Tam znajdziemy tabele meczowe, zdjęcia, transmisje i wiele innych wydarzeń sportowych - wyjaśniła Agnieszka Kamińska.

Polska wyśle na igrzyska do Tokio 428 osób, w tym 215 zawodników - 103 kobiety i 115 mężczyzn. Biało-czerwoni wezmą udział w 138 z 339 konkurencji w 28 dyscyplinach. Kadra będzie więc liczyła o 25 osób mniej niż przed pięcioma laty w Rio de Janeiro.

Polskie Radio wysyła na IO do Tokio 10 dziennikarzy i 2 inżynierów olimpijskich. Będą to: Andrzej Janisz, Cezary Gurjew, Filip Jastrzębski, Tomasz Kowalczyk, Rafał Bała, Robert Skrzyński, Jakub Niziński, Dariusz Urbanowicz, Artur Dyczewski, Witold Banach oraz technicy: Michał Jakubik i Krzysztof Sagan.

Posłuchaj

Polskie Radio przedstawiło ekipę dziennikarską, która będzie relacjonować Igrzyska Olimpijskie (IAR) 0:19
+
Dodaj do playlisty

Polskie Radio relacjonować będzie również Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio od 24 sierpnia do 5 września, gdzie wysyła po raz pierwszy od 2008 roku reportera Krzysztofa Kuzaka.

Powiązany Artykuł

PKOL artykolowka zobacz więcej.jpg

Polskie Radio uruchomi w Tokio własne studio nadawcze w centrum radiowo-telewizyjnym IBC, a nazwa do komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej to Olimpijskie Studio Programu Pierwszego Polskiego Radia w Tokio. Dziennikarze sportowi PR będą relacjonować rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk reporterskich na arenach olimpijskich.

Czytaj także:

Planowanych jest 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Tokio. Wejścia i serwisy sportowe z IO planują również Trójka, Czwórka i Polskie Radio 24.

Polskie Radio jest jedną z nielicznych radiofonii w Europie, która ma już prawa do kolejnego cyklu igrzysk w latach 2022-2024 - zimowych IO w Pekinie i letnich IO w Paryżu.

Polskie Radio wysyła dziennikarzy sportowych na igrzyska olimpijskie i relacjonuje je na swojej antenie nieprzerwanie od IO w Berlinie w 1936 roku, kiedy to podczas zawodów pracowała czteroosobowa ekipa reporterów. Polskie Radio miało również wysłannika na IO w Los Angeles w 1984 roku, kiedy kraje tzw. bloku wschodniego zbojkotowały tę imprezę.

dn

Polecane

Wróć do strony głównej