X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pozwoli na szybsze odbicie gospodarcze". Rzecznik rządu o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 00:23
- Trzeba wprowadzić program gospodarczy, program społeczny, który pozwoli na dużo szybsze odbicie gospodarcze w porównaniu od innych krajów unijnych - mówił w niedzielę w Kołczygłowach w Pomorskiem rzecznik rządu Piotr Müller, przedstawiając mieszkańcom założenia Polskiego Ładu. - Rzeczywistość w ostatnim roku na świecie zmieniła się diametralnie - przyznał, oceniając skutki pandemii COVID-19, która w jego ocenie spowodowała, że pewne schematy, dogmaty, przyzwyczajenia odeszły do lamusa.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Twitter/@PremierRP

Piotr Müller podkreślił, że wiele krajów na świecie jest w kryzysie gospodarczym. Polska też go przechodzi "z pewnymi perturbacjami". Przyznał, że są branże, które głęboko odczuły skutki pandemii, jednak generalnie Polska ma najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej. Podał, że według statystyk unijnych, bezrobocie w kraju sięga nieco ponad 3 proc., podczas gdy w Hiszpanii jest ono na poziomie 15 proc. Ponadto Polska ma zadłużenie państwa na poziomie nieprzekraczającym 60 proc. PKB, a dla porównania zadłużenie Francji sięga 100 proc. PKB.

z fejsa 206953184_339557864201944_5184273568082405758_n 1200.jpg
"Ważne, żeby ten program wykuwał się w rozmowie z Polakami". Premier o Polskim Ładzie

W ocenie rzecznika rządu, do takiego wyniku Polski na tle innych krajów w dużej mierze przyczyniła się prowadzona od początku objęcia władzy przez PiS "rozsądna polityka finansów publicznych". - Mogliśmy ok. 200 mld zł przeznaczyć w ostatnim roku na pomoc polskim przedsiębiorcom - zaznaczył.

Czytaj także: 

Podkreślił przy tym, że w czasie rządów PiS "dokonano kilku ważnych ruchów programowych". Wspomniał o zmianie struktury finansów publicznych, zwracając szczególną uwagę na uszczelnienie systemu VAT-owskiego, dzięki czemu uzyskano środki m.in. na Program 500 Plus, Wyprawka 300 Plus, Fundusz Rozwoju Dróg Lokalnych. - To udało się spiąć w rozsądną politykę finansów publicznych. Gdyby nie Covid-19, to sytuacja byłaby bardzo dobra - powiedział Piotr Müller i ocenił, że skutki pandemii Polska przechodzi "w sposób dużo lepszy niż inne kraje Unii Europejskiej".

"Pozwoli na szybsze odbicie gospodarcze"

Zaznaczył, że Polski Ład ma przyspieszyć odbicie w gospodarce. - Trzeba wprowadzić program gospodarczy, program społeczny, który pozwoli na dużo szybsze odbicie gospodarcze w porównaniu do innych krajów unijnych - mówił rzecznik rządu, przybliżając główne założenia projektów składających się na Polski Ład.

Wspomniał o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, zwolnieniu emerytur do 2,5 tys. zł z podatku. Mówił o gwarancji państwa na wkład własny dla młodych małżeństw, które chcą wziąć kredyt na mieszkanie. Dodał, że jeśli zdecydują się oni na powiększenie rodziny o drugie i kolejne dziecko, to państwo sfinansuje część tego kredytu. Powiedział także o dodatkowych 500 zł na cele wychowawcze dla rodziców na dziecko między 12. a 36. miesiącem życia. Wspomniał o uproszczonej procedurze budowy domów o pow. do 70 m2.


mbl

Czytaj także

"Godna waloryzacja i program trzynastek". Premier o polityce senioralnej w ramach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 19:40
Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że polityka senioralna jest ważnym elementem Polskiego Ładu. W Rzeszowie szef rządu odwiedził Dzienny Dom Seniora Fundacji "RUDEK dla Życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zmiany w podatkach od początku przyszłego roku". Rzecznik rządu o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 17:31
Rząd chce wprowadzić zmiany w podatkach od początku przyszłego roku. Mówił o tym na konferencji prasowej rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Artur Bartosiewicz o działaniach inwestycyjnych: obywatele wyraźnie odczują zapowiadane zmiany

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 15:25
- Ogromne pieniądze, które bezpośrednio przełożą się na działania inwestycyjne, ale również konsumpcję - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartosiewicz z SGH.
rozwiń zwiń