X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dziękuję za zaangażowanie, gratuluję sukcesów". List ministra edukacji do uczniów i nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 16:43
Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy - napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w liście do nauczycieli, uczniów i rodziców. Wyraził nadzieję, że szczepienia pomogą uniknąć zamknięcia szkół i przejścia na naukę zdalną.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: twitter.com/Ministerstwo Edukacji i Nauki

List do społeczności szkolnej szef MEiN wystosował w związku z kończącym się w piątek rokiem szkolnym 2020/2021.

Czarnek free tt MEN-1200.jpg
Szef MEiN: ponad 2 tys. szkół zapisało się do programu wsparcia uczniów po pandemii

Trudny rok zdalnej nauki

"Dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku. Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami" - napisał Przemysław Czarnek w liście.

"Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe" - dodał.

Czytaj również:

Szczepienia młodzieży

Przypomniał, że wiosną przeciw COVID-19 zaszczepiła się większość nauczycieli. Na początku czerwca ruszyła rejestracja na szczepienie dzieci, które ukończyły 12 lat. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane także na terenie placówek oświatowych. "Szczegółowe informacje w tej sprawie będziemy przekazywać do szkół w okresie wakacyjnym" - podano.

"Mamy nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia szkół i placówek oraz przenoszenia edukacji na tryb zdalny. Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie" - wskazał minister.

piontkowski dariusz .jpg
Wiceszef MEiN: kuratorzy oświaty powinni mieć większy wpływ na organizację spotkań w szkołach

Podziękowania

Podziękował wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. "Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków" - napisał.

"Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości" - czytamy w liście.

"Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce" - dodał minister.

Przemysław Czarnek życzył wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji.

jmo

Czytaj także

Czy 1 września uczniowie wrócą do szkół? Wiceminister edukacji wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 11:59
- Nie chcemy uczniom zabierać wakacji. 1 września, miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego - mówił rozmowie z TVP Info wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedszkolaki musiały słuchać przemówienia o polityce i aborcji. Zdecydowana reakcja ministra edukacji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 21:55
- Byliśmy świadkami absolutnego skandalu. Już jutro będzie kontrola w szkole - powiedziała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, pytana przez wPolityce.pl o udział przedszkolaków w "Tour de Konstytucja". - Natychmiast zainterweniuję i użyję wszystkich narzędzi, które mam do dyspozycji - zapowiedział także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla młodych naukowców. Minister przedstawił szczegóły programu stypendialnego

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 13:16
217 najlepszych z najlepszych polskich naukowców otrzyma łącznie 42 mln zł – powiedział w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w czasie uroczystości wręczenia stypendiów wybitnym młodym naukowcom. Będą oni otrzymywać miesięcznie przez trzy lata 5390 zł.
rozwiń zwiń