X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzecznik WOT: Terytorialsi są już w Nowej Białej, pomagają w usuwaniu skutków pożaru

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 12:46
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomogą poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej - zapowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Terytorialsi będą usuwać zniszczenia, pomagać przy transporcie, dostarczą wodę oraz prąd.
Miejsce pożaru
Miejsce pożaruFoto: PAP/Grzegorz Momot

Posłuchaj
00:22 11147199_2.mp3 Pułkownik Marek Pietrzak o działaniach Wojsk Obrony Terytorialnej (IAR)
TT Nowa Biała 1200.jpg
Wielki pożar w Nowej Białej. Jest śledztwo prokuratury

Rzecznik WOT pułkownik Marek Pietrzak powiedział, że żołnierze zostaną na miejscu tak długo, jak długo będzie tego wymagała sytuacja. Na miejscu jest już ponad 50 żołnierzy z 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy wspierają działania nadzoru budowlanego. Kolejne zadania będą zależały od rozwoju sytuacji i od decyzji Sztabu Kryzysowego na miejscu.

Posłuchaj
00:26 11147199_1.mp3 Rzecznik WOT o pomocy po pożarze w Nowej Białej (IAR)

Pułkownik Marek Pietrzak dodał, że w sytuacjach kryzysowych, z którymi w ciągu prawie pięciu lat Wojska Obrony Terytorialnej niejednokrotnie miały już do czynienia, potrzebne są przede wszystkim ręce do pracy.

Żołnierze są wyposażeni w lekki sprzęt, który pozwolą im dotrzeć do miejsc gdzie nadzór budowlany będzie oceniał jak doszło do pożaru i jakie są jego skutki. Potem terytorialsi będą pomagali w usuwaniu zniszczeń. Rzecznik dodał, że są także przygotowani do dostarczania wody pitnej, prądu a także posiadają maszty oświetleniowe umożliwiające pracę w nocy.

Czytaj także:

Wczoraj w Nowej Białej spłonęło 21 budynków mieszkalnych i 23 gospodarcze. 9 osób zostało rannych. Na miejsce pożaru przybył rano premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że w ciągu kilku dni mieszkańcy otrzymają pomoc od państwa.

nt

Czytaj także

Wielki pożar w w woj. małopolskim. "Ogromna solidarność mieszkańców Nowej Białej"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 06:16
W Nowej Białej straż dogasza pożar 44 budynków. W niewielkiej miejscowości koło Nowego Targu w sobotę wieczorem ogień zniszczył zabudowania na powierzchni około hektara. 9 osób zostało rannych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożar w Nowej Białej. Szef MON: ponad stu żołnierzy WOT pomoże poszkodowanym

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 09:12
Żołnierze będą usuwać zniszczenia, pomogą w transporcie i dostarczą wodę oraz prąd - poinformował na Twitterze Mariusz Błaszczak. Pożarem, który wybuchł wczoraj wieczorem, objętych zostało 21 budynków mieszkalnych i 23 gospodarcze.
rozwiń zwiń