X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ratyfikacja zwiększenia zasobów własnych UE. Dziś ustawą zajmie się Senat

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 04:03
Senat w czwartek zajmie się ustawą o wyrażeniu zgody na ratyfikację przez prezydenta decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej.
Senat. Zdjęcie ilustracyjne
Senat. Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Albert Zawada

To kontynuacja posiedzenia przerwanego 13 maja. Senackie komisje odrzuciły wniosek PiS o przyjęcie ustawy bez poprawek.

Senatorowie z Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Polskiej-PSL proponują dodanie do niej preambuły w formie poprawki.

horała 663 free.jpg
"Próba robienia na złość rządowi". Marcin Horała o działaniach Senatu

Władze Polski mają w niej zadeklarować, że "środki z Funduszu Odbudowy będą służyć modernizacji państwa, rozwojowi i innowacyjności gospodarki, usprawnieniu ochrony zdrowia, wzmocnieniu systemu edukacji, ochronie środowiska i klimatu". Władze mają się też zobowiązać, że środki będą wydatkowane "w oparciu o zasady sprawiedliwości, transparentności i praworządności, z zagwarantowaniem równego traktowania podmiotów zainteresowanych realizacją projektów".

Czytaj także:

Na konferencji 14 maja marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział, że ustawa wyjdzie z Senatu w lepszym kształcie, opatrzona preambułą. Dodatkowo ma jej towarzyszyć uchwała, wskazująca na modyfikacje w Krajowym Planie Odbudowy. W projekcie przyjętym wczoraj przez senackie komisje zawarto oczekiwania dotyczące sprawnego, transparentnego i sprawiedliwego spożytkowania unijnych pieniędzy w Krajowym Planie Odbudowy.

Komisje przyjęły między innymi, że 40 procent każdego z komponentów Krajowego Planu Odbudowy powinno być w dyspozycji samorządów. Projekt opinii określa też oczekiwania wobec składu i kompetencji Komitetu Monitorującego KPO.

Projekt uchwały w formie opinii ma być wprowadzony do dzisiejszego porządku obrad oprócz samej ustawy o ratyfikacji.

Sejm uchwalił ustawę 4 maja.

bartos

Czytaj także

"Fundusze na walkę z pandemią są potrzebne jak najszybciej". Prof. Kik o postawie Senatu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 09:02
- Dziś potrzebujemy szybkich działań. Nie możemy zwlekać ani jednego dnia, ponieważ jest to sprawa życia i śmierci. Bo jest walka z pandemią, a fundusze na złagodzenie trudów z tym związanych są potrzebne niezwykle szybko - podkreślił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Kazimierz Kik.
rozwiń zwiń