X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Współpraca PiS-Lewica ws. Funduszu Odbudowy. Polacy pozytywnie o decyzji obu ugrupowań

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 15:51
42 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia porozumienie Lewicy z PiS ws. głosowania nad ustawą ratyfikacyjną, a negatywnie - 25 proc.; wstrzymanie się przez KO od głosu w głosowaniu negatywnie ocenia 45 proc. - wynika z badania pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Głosowanie w Sejmie nad ustawą ratyfikacyjną
Głosowanie w Sejmie nad ustawą ratyfikacyjnąFoto: SejmRP/Twitter

Jak podaje portal, w badaniu zapytano ankietowanych "jak oceniają fakt, że Lewica porozumiała się z PiS-em i poparła przyjęcie w Polsce Funduszu Odbudowy UE".

Najwięcej ocen pozytywnych

42 proc. badanych pozytywnie oceniło ten fakt, w tym 18 proc. zdecydowanie pozytywnie, a 24 proc. raczej pozytywnie. Negatywnie postępowanie Lewicy oceniło 25 proc. badanych, w tym zdecydowanie negatywnie - 15 proc., a raczej negatywnie - 10 proc. 33 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Maria Koc 663.jpg
Środki z Funduszu Odbudowy. Maria Koc: ponad 20 krajów już go ratyfikowało

Z aprobatą do porozumienia Lewicy z PiS odnośni się 84 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy (negatywne stanowisko wyraża 2 proc.), 18 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej (negatywnie 64 proc.), 38 proc. wyborców Polski 2050 (negatywnie 34 proc.).

Strategia PO

Ankietowanych zapytano także jak oceniają fakt, że Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu i nie poparła przyjęcia w Polsce Funduszu Odbudowy UE.

Czytaj także:Pozytywnie postawę posłów KO oceniło 18 proc. badanych, w tym 6 proc. zdecydowanie pozytywnie, a 12 proc. raczej pozytywnie. Negatywnie stanowisko Koalicji oceniło 45 proc. ankietowanych, w tym 25 proc. zdecydowanie negatywnie i 20 proc. negatywnie. 37 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

senat grodzki 1200.jpg
"Sygnał dla obywateli, że opozycja ma ich w nosie". Senator PiS o działaniach izby wyższej ws. ratyfikacji

Dobrze stanowisko KO ocenia 9 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy (78 proc. negatywnie); 52 proc. wyborców KO (negatywnie 17 proc.) i 19 proc. wyborców Polski 2050 (negatywnie 44 proc.).


O porozumieniu PiS z Lewicą, słyszało 54 proc. badanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1073 osób w dniach od 7 do 10 maja 2021 r.

Czytaj także

Marcin Kulasek: skończyła się hegemonia PO na opozycji

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 18:01
- Niestety widzimy straszny atak ludzi związanych z tym ugrupowaniem na nas za poparcie ratyfikacji. Ale przypomnę, że oprócz Lewicy za ratyfikacją europejskiego Funduszu Odbudowy głosowało PSL i ugrupowanie pana Hołowni - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Marcin Kulasek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opóźnianie ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Dr Rydliński: Europa patrzy na nas z niedowierzaniem

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 19:06
- Zachowanie PO powoduje to, że Europa patrzy na nas z niedowierzaniem, że partia wywodząca się z Europejskiej Partii Ludowej, blokuje ten fundusz - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego o decyzji PO ws. opóźnienia ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Gościem "Debaty dnia" był również prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń