X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nielegalna rozlewnia alkoholu w Łodzi. Zatrzymano 4 osoby

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 12:31
55 tys. litrów spirytusu i 5 tys. litrów innego alkoholu przejęto w nielegalnej rozlewni, którą w Łodzi zlikwidowali funkcjonariusze CBŚP i KAS z Lublina oraz Warszawy. Gdyby alkohol trafił na rynek, skarb państwa straciłby ok. 3,4 mln zł - podała rzeczniczka prasowa CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz
Funkcjonariusze przejęli około 55 tys. litrów czystego spirytusu i 5 tys. litrów podrobionej wódki
Funkcjonariusze przejęli około 55 tys. litrów czystego spirytusu i 5 tys. litrów podrobionej wódkiFoto: CBŚP

Jak poinformowała rzeczniczka, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Lublina przy współpracy z przedstawicielami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (Krajowa Administracja Skarbowa), zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu.

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu wysokoprocentowego (wideo: CBŚP)

- Śledztwo dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej prowadzi Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Nielegalna działalność była prowadzona w Łodzi na terenie hal magazynowych - przekazała Iwona Jurkiewicz.

papierosy CBŚP free 1200.jpg
Straż Graniczna i CBŚP przychwyciły 400 tys. paczek białoruskich papierosów. Zatrzymano obywatela Litwy

- Z ustaleń śledczych wynika, że przez co najmniej kilka miesięcy były tam produkowane różnego rodzaju alkohole wysokoprocentowe, przede wszystkim podrabiano wódkę oznaczaną zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek - zaznaczyła

Działalność zorganizowanej grupy przestępczej - jak wskazuje CBŚP - ma charakter międzynarodowy. Podrobiony alkohol był przeznaczony w większości na rynek brytyjski, ale także miał być rozprowadzany w Polsce.

Czytaj także:

Nadkom. Iwona Jurkiewicz poinformowała, że działania w tej sprawie przeprowadzono na terenie województw łódzkiego i wielkopolskiego.

- Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby - podkreśliła.

Zlikwidowana przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS rozlewnia alkoholu (fot. CBŚP)

- Zabezpieczono między innymi kompletną linię do napełniania, oklejania i kapslowania butelek z alkoholem, podrobione etykiety, banderole akcyzowe, pojemniki o pojemnościach tysiąc litrów każdy z zawartością łącznie około 55 tys. litrów czystego spirytusu - wyliczała.

Jak dodała rzeczniczka "przejęto też 5 tys. litrów gotowego alkoholu wysokoprocentowego w postaci wódek różnych marek".

- Funkcjonariusze zabezpieczyli również 44 tys. pustych butelek oznaczonych nazwą oraz znakami firmowymi światowych marek alkoholowych. Łączna wartość uszczupleń w podatku akcyzowym na szkodę Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 3,4 mln zł - przekazała Jurkiewicz.

Zabezpieczono około 55 tys. litrów czystego spirytusu i 5 tys. litrów podrobionej wódki Zabezpieczono około 55 tys. litrów czystego spirytusu i 5 tys. litrów podrobionej wódki (fot. CBŚP)

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednej osobie zarzut kierowania tą grupą.

- Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec Macieja R. – podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą - podała rzeczniczka.

Sprawa - wg. CBŚP - ma tzw. charakter rozwojowy.

bf


Czytaj także

Sprzedawali gaz grzewczy jako LPG. Funkcjonariusze CBŚP i KAS rozbili gang

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 06:24
Gazowy gang rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymano 17 osób, które są podejrzane o wprowadzanie do obrotu gazu grzewczego jako LPG i niepłacenie podatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wymuszenia, rozboje, handel narkotykami. CBŚP rozbiło gang śląskich pseudokibiców

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 07:40
11 pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Gang zajmował się m.in. rozbojami, włamaniami z rozbojem i handlem narkotykami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Funkcjonariusze CBŚP przejęli materiały wybuchowe. Akcję przeprowadzono w ośmiu województwach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 10:25
Funkcjonariuszom CBŚP udało się przejąć materiały i urządzenia wybuchowe, a także środki do ich wytwarzania. W ręce śledczych trafiły m.in. substancje chemiczne, materiały pirotechniczne, dziesięć samodziałowych urządzeń wybuchowych, a także dwie jednostki broni oraz marihuana. Akcję przeprowadzono na terenie ośmiu województw.
rozwiń zwiń