X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Próba robienia na złość rządowi". Marcin Horała o działaniach Senatu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 10:08
- Przeciąganie Funduszu Odbudowy przez Senat nie ma sensu. To raczej próba zrobienia na złość rządowi, a przy okazji Polsce, być może przywrócenia większości opozycyjnej w Sejmie - powiedział w piątek wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
Marcin Horała
Marcin HorałaFoto: Krystian Maj/KPRM

Horała w programie "Kwadrans Polityczny" w TVP1 był pytany o postęp w kwestii ratyfikacji ustawy o Funduszu Odbudowy. Polityk wskazał, że "trudno nie mówić o pośpiechu w sytuacji, gdy większość państw europejskich zakończyła tę procedurę i ratyfikowała (krajowe ustawy o FO - red.)".

Senat free twitter 1200.jpg
"Środki będą o miesiąc później". Waldemar Buda o oczekiwaniu na decyzję Senatu ws. KPO

Zdaniem Horały "przeciąganie Funduszu Odbudowy przez Senat nie ma sensu. To raczej próba zrobienia na złość rządowi, a przy okazji Polsce, być może - przywrócenia w Sejmie większości opozycyjnej".

"Dziwna gra"

Wiceminister ocenił, że "cała ta gra jest niezwykle dziwna, przecież sprawa jest oczywista - żeby Polska miała największy unijny budżet w historii".

Czytaj także:

Horała zapewnił, że "oczywiście nie jest tak, żeby Senat był w stanie całkowicie zablokować ten projekt", ale jak podkreślił, "jest takie ryzyko, że to jest czas, który kupuje sobie PO na odbudowanie większości blokującej (Fundusz Odbudowy - red.) w Sejmie".

Żmudne konsultacje

pantomasz 21514237 1200.jpg
"Był czas, ale nie było dobrej woli. Apele nie mają sensu". Senatorowie PiS o stanowisku Grodzkiego ws. ratyfikacji

Polityk przypomniał, że komponent Krajowego Planu Odbudowy wchodzący w skład Funduszu Odbudowy "trzeba było wypracować w niezwykle żmudnych konsultacjach", podczas gdy opozycja zarzucała, że prace nad nim prowadzone były bez konsultacji. - To nieprawda - one były - powiedział Horała.

Jak tłumaczył w rozmowie z TVP1, "sama Komisja Wspólna Rządu i Samorządu obradowała kilka razy przez wiele godzin, samorządowcy i organizacje pozarządowe zgłaszały różne swoje uwagi, znacząca część została uwzględniona. Dzięki temu wypracowaliśmy bardzo dobry KPO, który, jak pokazał Sejm, ma bardzo szeroką akceptację różnych partii politycznych, więc teraz to już jest wkładanie kija w szprychy" - ocenił, komentując przetrzymywanie ustawy o FO w Senacie.

pg

Czytaj także

"Wilcze prawo Senatu". Müller o "mrożeniu" ustawy o funduszach unijnych

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 09:25
- Takie wilcze prawo Senatu, by mrozić 30 dni ustawy. W jakim celu marszałek Tomasz Grodzki to robi, trudno mi powiedzieć - podkreślił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do kwestii terminu rozpatrzenia przez Senat ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zasobach własnych UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będę przekonywał, aby nie modyfikować ustawy ratyfikacyjnej". Buda o spotkaniu z Grodzkim

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:53
- Mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, gdzie będziemy musieli cały proces ratyfikacyjny poprowadzić na nowo, bo to nas będzie stawiało w złym świetle w UE. Nie dziwię się, że europosłowie PO występują z partii, jak widzą, co się dzieje ws. Planu Odbudowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń