X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ustawa dla Funduszu Odbudowy z preambułą? Pęk: nadużycie prawne i polityczne

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 15:45
Senackie komisje budżetu i finansów publicznych oraz spraw zagranicznych i Unii Europejskiej jednogłośnie poparły ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Wcześniej przyjęto poprawkę w postaci preambuły, wniesioną przez Koalicję Obywatelską i PSL.
Marek Pęk
Marek PękFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

mid-21504519-2.jpg
"Przeważyły układanki polityczne". Łukasz Jankowski o stanowisku PO ws. Funduszu Odbudowy

Szef senackiej komisji spraw zagranicznych i Unii Europejskiej Bogdan Klich z KO mówił, że "preambuła ma nadawać kierunek ustawie". Jak powiedział, wyraża się w niej pełne wsparcie dla Funduszu Odbudowy, a jednocześnie jest mowa o pewnych kryteriach, które muszą być spełnione.

Posłuchaj
00:20 kliczh - etka .mp3 Szef senackiej komisji spraw zagranicznych i Unii Europejskiej Bogdan Klich: preambuła ma nadawać kierunek ustawie, po to, by każdy Polak i każda Polka miała możliwość skorzystania z tych pieniędzy (IAR)

Wicemarszałek Senatu, senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk powiedział, że ustawę ratyfikacyjną powinno się uchwalić bez poprawek. Jego zdaniem, wprowadzanie preambuły jest "nadużyciem prawnym i politycznym". Dodał, że wszystko wskazuje na to, iż z Senatu ustawa ratyfikacyjna wyjdzie z preambułą o charakterze merytorycznym i normatywnym. Mówił też, że przyjęcie ustawy zawierającej dodatkową preambułę może wywołać reperkusje i problemy na arenie Unii Europejskiej. 

00:26 pek - setka .mp3 Wicemarszałek Senatu, senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk: Sejm będzie musiał konstruować większość bezwzględną do odrzucenia takiej poprawki (...) bo jej przyjęcie spowoduje perturbacje (IAR)

Senat zajmie się ustawą w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej na posiedzeniu 27 maja. Dzień później poprawką Senatu zajmie się Sejm.

290 głosów za

Sejm uchwalił ustawę w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej dotyczącej Funduszu Odbudowy 4 maja. Za jej przyjęciem głosowało 290 posłów, przeciwko było 33, a wstrzymało się 133 posłów.

Czytaj także: 

Ustawa o ratyfikacji Funduszu Odbudowy jest konieczna, aby uruchomić Krajowy Plan Odbudowy. To unijny program pomocowy dla gospodarki dotkniętej skutkami pandemii koronawirusa. Zgodę na jego utworzenie muszą wydać parlamenty narodowe wszystkich krajów członkowskich UE.


mbl

Czytaj także

Prof. Modzelewski: w budowie patriotyzmu gospodarczego pomogą unijne pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 11:08
Przyrównywanie Planu Odbudowy do Planu Marshalla ma charakter bardziej ideowy niż rzeczywisty, bo startujemy z zupełnie innych pozycji chociażby, jeśli chodzi o bezrobocie. Na pewno powinien to być  plan, który wzmocni nasze firmy tak, abyśmy jako kraj nie byli kojarzeni z podwykonawcami, ale z własnymi markami podbijającymi świat – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szkoda tego miesiąca". Piotr Kaleta o pracach w Senacie nad Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 17:22
- Gdybyśmy mieli Senat chętny do pracy, a nie obiboków, to nie musielibyśmy później lecieć na łeb na szyję z ustawami. Sejm będzie miał tylko trzy dni, aby uchwałę Senatu poprzeć. Moglibyśmy się zajmować już innymi sprawami, w tym dotyczącymi Polskiego Ładu - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń