X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: chcemy, by odrodzenie gospodarki dało się odczuć już za kilka miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 09:27
- Staramy się w taki sposób ułożyć cały system gospodarczo-społeczny, żeby to wyjście z pandemii było jak najszybsze - powiedział premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do Polskiego Ładu. Dodał, że analizowana jest kwestia kwoty gwarancji bankowej na kupno mieszkania przez młode osoby i być może ten parametr będzie można nieco podnieść.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Mateusz Marek

Premier w rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów podkreślił, że Polski Ład ma pomóc w jak najszybszym wyjściu z pandemii i odrodzeniu gospodarki. - Staramy się w taki sposób ułożyć cały system gospodarczo-społeczny, żeby to wyjście z pandemii było jak najszybsze, żeby odrodzenie gospodarki dało się odczuć już za kilka miesięcy, ale też jednocześnie chcemy wytyczyć nowe szlaki rozwoju gospodarki - powiedział Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że po epidemii gospodarka będzie wyglądała inaczej.

fogiel radoslaw_8805 1200.jpg
Fogiel o Polskim Ładzie: wszystkie propozycje złożyliśmy z myślą o Polakach

Posłuchaj
01:00 premier-zalozenia-lad-spec-surowka.mp3 Wtorek jest drugim dniem trasy premiera Mateusza Morawieckiego promującej program Polskiego Ładu. O szczegółach Karol Surówka (IAR)

Wkład własny - tak, ale pod warunkiem zdolności kredytowej

Szef rządu dodał, że dla młodszych osób, które chcą założyć rodzinę, szczególnie ważna jest praca, mieszkanie oraz możliwość wychowywania i kształcenia dzieci w Polsce. - I to chcemy zapewnić na jak najlepszych warunkach - podkreślił premier.

00:26 premier - setka 1 .mp3 Premier Mateusz Morawiecki: najbardziej boli mnie serce, jak wyjeżdża z Polski 100 tys. albo milion Polaków, bo nie mają szansy na swoje własne cztery kąty (IAR)

W kontekście propozycji mieszkaniowych zawartych w Polskim Ładzie Mateusz Morawiecki podkreślił, że dla młodych ludzi podstawową bolączką jest to, że często nie mogą uzyskać kredytu na mieszkanie, ponieważ nie mają pieniędzy na wkład własny. - Tutaj wchodzi państwo z gwarancją do 40 proc. kredytu, do 100 tys. zł na teraz, chociaż analizujemy jeszcze ten parametr i na pewno nie pójdzie w dół, być może będzie można go nawet nieco podnieść - powiedział szef rządu.

Czytaj także: 

Jak mówił, umożliwi to pozyskanie mieszkania, ale osoby zabiegające o własne mieszkanie muszą pracować i mieć zdolność kredytową. - W przypadku urodzenia drugiego, trzeciego czy kolejnych dzieci chcemy, żeby pewna kwota tego kredytu (mieszkaniowego) mogła być umorzona - przypomniał premier.

Posłuchaj
00:26 11084195_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o założeniach i realizacji Polskiego Ładu (PR Rzeszów)

Plan na Polski Ład

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa, na której prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli program społeczno-gospodarczy na okres pocovidowy, a którego fundamenty to m.in.: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. 


mbl

Czytaj także

Premier: będziemy robić wszystko, by Polacy mogli być leczeni na poziomie europejskim

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 10:55
- Pandemia uświadomiła nam, jak ważna jest przebudowa ochrony zdrowia. Nie można tego osiągnąć bez zasilenia dodatkowymi środkami - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że "ze służby zdrowia korzystają wszyscy" i dlatego rząd będzie "robić wszystko, by Polacy mogli być leczeni na poziomie europejskim". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W tym tygodniu rząd rozpocznie realizację Polskiego Ładu. Premier: zaczynamy od służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 11:30
- Na najbliższej Radzie Ministrów omówimy tematy związane ze służbą zdrowia, od tego zaczynamy Polski Ład - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomista: rolą rządzących jest wsłuchiwać się w potrzeby społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 21:00
- Z jednej strony rządzący muszą się wsłuchiwać w głosy obywateli, ale na dłuższą metę muszą rozstrzygnąć, czy to jest opłacalne - mówił w Polskim Radiu 24 o Polskim Ładzie Adam Ruciński, ekonomista i analityk z firmy doradczej BTFG.
rozwiń zwiń