X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niezwykle oczekiwana inwestycja". Prezydent Andrzej Duda o Północnej Obwodnicy Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 11:33
- Północna Obwodnica Krakowa jest wielką i oczekiwaną inwestycją dla mieszkańców Krakowa i podkrakowskich miejscowości - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas wizyty na terenie budowy tej inwestycji.
Prezydent Andrzej Duda na budowie Północnej Obwodnicy Krakowa
Prezydent Andrzej Duda na budowie Północnej Obwodnicy KrakowaFoto: PAP/Łukasz Gągulski

- Trasa jest przewidziana do realizacji do lipca 2023 roku, ale - co bardzo mnie cieszy - jak widać roboty są zaawansowane w tej chwili i wszystko wskazuje na to, że uda się zrealizować założenia planistyczne, z czego bardzo się cieszę - powiedział Andrzej Duda.

Duda.jpg
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustaw dot. energetyki. Sprawdź ich główne założenia

Jak wskazał, inwestycja ta była "przez bardzo, bardzo, bardzo wiele nie lat, ale dziesięcioleci oczekiwana przez krakowian, jako rozwiązanie wielu problemów komunikacyjnych miasta Krakowa, jako rozwiązanie całego szeregu problemów komunikacyjnych regionu, ludzi, którzy mieszkają na północ od Krakowa w podkrakowskich miejscowościach".

Czytaj również:

"Zmiana architektury ruchu"

- Ona rzeczywiście zmieni architekturę ruchu samochodowego i transportu, zwłaszcza transportu ciężkiego, łącząc autostradę A4 od tej strony północnej, od Katowic w kierunku Tarnowa, i de facto domknięcia w ogóle obwodnicy Krakowa, więc rzeczywiście jest to wielka i niezwykle oczekiwana inwestycja - wskazał prezydent.

Posłuchaj
00:28 Duda POK IAR.mp3 Prezydent Andrzej Duda o Północnej Obwodnicy Krakowa (IAR)

Cała Północna Obwodnica Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S52 będzie mieć prawie 15 km. W ramach zadania zmodernizowany ma być istniejący fragment trasy od węzła Modlniczka (Radzikowskiego) do węzła Modlnica o długości 2,5 km oraz zbudowana nowa droga ekspresowa o długości 12,3 km do węzła Kraków Mistrzejowice, gdzie połączy się z planowaną drogą ekspresową S7. Obwodnica ma mieć dwie jezdnie, a na każdej z nich po trzy pasy ruchu.

jmo

Czytaj także

Prezydent: trzeba realizować ambitną politykę klimatyczną

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 16:09
Prezydent Andrzej Duda zapowiada, że w 2040 roku węgiel w Polsce ma stanowić zaledwie 11 procent całego miksu energetycznego. Prezydent przemawiał na zorganizowanym przez Stany Zjednoczone i odbywającym się online "Szczycie Przywódców ws. Klimatu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragedia w Krakowie. 35-latka zginęła, skacząc z okna płonącego mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 20:29
Nie żyje 35-letnia kobieta, która wyskoczyła z okna płonącego mieszkania na drugim piętrze w bloku na os. Uroczym w Krakowie. Badania wykazały, że miała we krwi 3,8 promila alkoholu.
rozwiń zwiń