X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kwarantanna dla osób przyjeżdżających z RPA, Indii i Brazylii. Nowe rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 23:55
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym osoby przyjeżdżające do Polski z RPA, Indii i Brazylii będą mogły być zwolnione z kwarantanny na podstawie testu w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż po 7 dniach od powrotu do kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DimaBerlin
1200_koronawirus_shutterstock.png
"Nie ma dowodów, że jest bardziej niebezpieczny". Ekspert o indyjskim wariancie SARS-CoV-2

Jak informował w tym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski obowiązkowa kwarantanna dla osób przybywających z RPA, Indii i Brazylii ma związek z rozprzestrzeniającymi się nowymi wariantami koronawirusa.

Czytaj także:

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów czas kwarantanny będzie mógł ulec skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego po przekroczeniu granicy w okresie nie wcześniejszym niż 7 dni, licząc od momentu jej przekroczenia.

karetka free covid free shutt 1200 .jpg
Po spadkach znów wzrost - blisko 4 tys. zakażeń koronawirusem. Nowe dane MZ

Jak doprecyzowano, obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu przez medyczne laboratorium diagnostyczne wykonujące diagnostykę zakażenia wirusem SARS-CoV-2 do systemu teleinformatycznego.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

"Zgodnie z nowymi regulacjami przybywający do Polski z RPA, Indii i Brazylii nie mają już możliwości zwolnienia z kwarantanny na podstawie testu wykonanego w ciągu 48 h po powrocie do kraju" - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

pb

Czytaj także

"Liczba nowych zakażeń będzie dalej spadać". Ekspert o sytuacji epidemicznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 14:38
Doktor Marek Posobkiewicz ze szpitala MSWiA w Warszawie mówi, że liczba nowych zakażeń będzie dalej spadać. Zdaniem eksperta wpływa na to między innymi zmieniająca się pogoda, ciepłe powietrze oraz łatwiejsze wietrzenie pomieszczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 130 placówek realizuje program rehabilitacji pocovidowej. Sprawdź, jak się zakwalifikować

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 16:05
Ponad 130 placówek w Polsce przystąpiło dotąd do programu rehabilitacji postcovidowej, prowadzonej w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Straż Graniczna ustala podróżnych z Indii i Brazylii. Zarejestrowano ponad 150 osób

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 16:35
- Funkcjonariusze Straży Granicznej od 26 kwietnia ustalają osoby przylatujące do Polski z Indii i Brazylii, a ich dane przekazują inspekcji sanitarnej - powiedziała ppor. SG Anna Michalska z Komendy Głównej SG. Dotychczas funkcjonariusze ustalili 158 takich podróżnych.
rozwiń zwiń