X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

17 mld złotych z KPO na poprawę jakości powietrza. Kurtyka: to potężny impuls inwestycyjny

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 20:19
Kilkanaście miliardów złotych na poprawienie jakości powietrza w Polsce - o takich zapisach Krajowego Planu Odbudowy mówił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Podczas Kongresu 590 polityk wziął udział w debacie "Unijny Zielony Ład, co oznacza dla biznesu?".
Michał Kurtyka
Michał Kurtyka Foto: PAP/Leszek Szymański

Michał Kurtyka powiedział, że na transformację energetyczną Polski trzeba patrzeć bardziej w kontekście inwestycji niż kosztów. Jak podkreślił, jednym z obszarów przemian jest poprawa jakości powietrza i na ten cel zostaną przeznaczone konkretne środki.

Czytaj także:
energia odnawialna1200.jpg
Transformacja energetyczna jednym z tematów Kongresu 590

- 17 miliardów złotych w ciągu najbliższych lat z tych środków Krajowego Planu Odbudowy trafi właśnie do polskich rodzin na podniesienie jakości powietrza. A 17 miliardów po drugiej stronie to potężny impuls inwestycyjny, to szansa na miejsca pracy dla instalatorów, dla termomodernizatorów, dla tych, którzy instalują panele fotowoltaiczne. A także dla nowych sektorów, takich jak pompy ciepła, które chcemy również wspierać - zapewnił Michał Kurtyka.


Ograniczanie emisji i elektromobilność

Jako dwa kolejne elementy transformacji energetycznej Polski minister Kurtyka wskazał ograniczanie emisji oraz rozwój elektromobilności. Podkreślił znaczenie przyjętej w tym roku przez rząd Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku.

Czytaj także:
shutt dom fotowoltaika 1200.jpg
Na świecie zużycie energii z OZE rośnie w tempie kilkukrotnie szybszym niż konwencjonalnej. Jest nowy raport

W dokumencie zapisano między innymi, że za 19 lat ponad połowę mocy zainstalowanych będą stanowić źródła zeroemisyjne. Natomiast w 2033 roku ma zostać uruchomiony pierwszy blok elektrowni jądrowej o mocy około 1-1,6 gigawatów. Kolejne bloki będą wdrażane co 2-3 lata, a cały program jądrowy zakłada budowę 6 bloków.

Czytaj także:

Kongres 590

Piąty Kongres 590 początkowo miał się odbyć w październiku ubiegłego roku, ale z powodu pandemii koronawirusa została przesunięta na wiosnę. Z tego samego względu wydarzenie zorganizowano w formule hybrydowej.

Debaty podzielono na pięć bloków tematycznych - bezpieczeństwo zdrowotne i ekologiczne, społeczeństwo, gospodarkę, eksport i ekspansję gospodarczą oraz infrastrukturę.

Polskie Radio i Polskie Radio 24 są głównymi partnerami medialnymi Kongresu 590.

jbt

Czytaj także

"To dla nas ogromna szansa". Minister klimatu o modernizacji systemu energetycznego

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 07:40
- Rozłożenie modernizacji naszego sektora energetycznego na 20 lat to 300 tys. miejsc pracy oraz potrzeba zapewnienia środków na uruchomienie tych inwestycji. To dla nas ogromna szansa i potężne wyzwanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister klimatu Michał Kurtyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Głos Polski jest słyszalny". Michał Kurtyka o udziale prezydenta w szczycie klimatycznym

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 16:27
- Polska ma ogromny wkład w zakresie międzynarodowej polityki klimatycznej: podręcznik wdrażający Porozumienie Paryskie i wniesienie do światowej debaty klimatycznej pojęcia "sprawiedliwej transformacji" - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kurtyka.
rozwiń zwiń