X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Na świecie zużycie energii z OZE rośnie w tempie kilkukrotnie szybszym niż konwencjonalnej. Jest nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 16:03
Energetyka przechodzi ogromną rewolucję, a odnawialne źródła energii stają się coraz ważniejsze - to jeden z wniosków raportu banku Pekao SA "U progu zielonej rewolucji".
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/MAXSHOT.PL

Jego autorzy podkreślają, że "w skali globalnej zużycie energii z Odnawialnych Źródeł Energii rośnie w tempie kilkukrotnie szybszym niż energii konwencjonalnej. Jej udział w światowej konsumpcji energii pierwotnej sięgnął pod koniec zeszłej dekady 12 procent".


Posłuchaj
00:24 11044898_2.mp3 Główny ekonomista Pekao SA Ernest Pytlarczyk o wzroście znaczenia OZE. (IAR)

wiatraki663.jpg
"Pandemia przyspieszy transformację". Eksperci o zmianach w energetyce

Główny ekonomista Pekao SA Ernest Pytlarczyk zauważył, że największy skok w ostatnich latach dotyczy fotowoltaiki.

- Bardzo dobrze rozwijają się też technologie wiatrowe - to jest ta energia, która zdominuje nasz region, zdominuje Europę - dodał.

Głównymi powodami rewolucji w energetyce jest przede wszystkim skok technologiczny i rosnąca efektywność odnawialnych źródeł energii.

Posłuchaj
00:18 11044898_1.mp3 Główny ekonomista Pekao SA Ernest Pytlarczyk o raporcie banku na temat perspektyw OZE w Polsce. (IAR)

Autorzy raportu zwracają uwagę, że według prognoz Światowej Organizacji Energetyki Odnawialnej (IRENA) właściwie każdy ze scenariuszy transformacji energetycznej zakłada dalszy dynamiczny rozwój sektora OZE na świecie.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Wysokie ceny emisji CO2 to efekt spekulacji? Sytuacja grozi dalszym wzrostem cen energii

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 13:41
Stale rosnący import energii elektrycznej jest niepokojący, a utrzymanie się cen emisji CO2 na poziomie 40 euro za tonę grozi dalszym jego wzrostem - ocenia wiceprezes PGE Paweł Strączyński. Taki scenariusz grozi według niego wygaszaniem krajowej kogeneracji, czyli łączenia produkcji prądu i ciepła w jednym procesie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kurtyka: Krajowy Plan Odbudowy przyspieszy zieloną transformację polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 12:30
W ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) powinniśmy skupić się na poprawie jakości powietrza i efektywności energetycznej oraz technologiach wodorowych - powiedział w poniedziałek podczas wysłuchania projektu "Zielona energia" dot. KPO minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pandemia przyspieszy transformację". Eksperci o zmianach w energetyce

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 12:11
Pandemia przyspieszy proces dekarbonizacji energetyki, a także rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych - uważają eksperci ankietowani przez Polski Instytut Ekonomiczny. Wg połowy badanych, siła nabywcza wynagrodzeń w Polsce dorówna średniej UE najwcześniej w 2037 r.
rozwiń zwiń