X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef BBN: prezydent weźmie udział w spotkaniu przywódców Bukaresztańskiej Dziewiątki przed szczytem NATO

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 17:53
- W przyszłym tygodniu prezydent Andrzej Duda weźmie udział w spotkaniu prezydentów krajów Bukaresztańskiej Dziewiątki w Bukareszcie. Spotkanie będzie okazją do wypracowania wspólnego stanowiska na szczyt NATO - powiedział  szef BBN Paweł Soloch.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Spotkanie B-9 w perspektywie zaplanowanego na połowę czerwca w Brukseli szczytu NATO było tematem rozmów szefa prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego podczas jego wizyty w Rumunii w lutym br.

- Chodziło o to, żeby spotkanie dziewiątki miało miejsce w perspektywie szczytu NATO w Brukseli, podobnie jak dwa lata temu, gdy B-9 też wypracowała wspólną pozycję przed szczytem NATO i miało to wpływ na dokumenty końcowe - powiedział Soloch. Dodał, że celem inicjatywy jest także zaakcentowanie stanowiska grupy państw wschodniej flanki NATO na pierwszym szczycie Sojuszu z udziałem prezydenta USA Joe’ego Bidena.

f16 i B-52 tt mon 1200.jpg
Polskie F-16 eskortowały amerykański bombowiec. Szef MON: to zacieśnianie współpracy

Szczyt B-9 i ćwiczenia

Zwrócił uwagę, że data spotkania B-9 - 10 maja zbiega się z największym tegorocznym ćwiczeniem z udziałem sojuszników organizowanymi przez USA manewrami Defender-Europe 21. - Istotna część ćwiczenia będzie przebiegać na terytorium Rumunii. Pobyt polskiej delegacji zbiegnie się z częścią ćwiczenia, w której wezmą udział także polscy żołnierze - skoczkowie z 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie będą ćwiczyli przerzut z Amerykanami, Niemcami i Holendrami - zauważył.

W tegorocznym ćwiczeniu Defender-Europe, weźmie udział ponad 30 tys. żołnierzy z USA, krajów sojuszniczych i partnerskich. Odbędzie się ono na terenie 12 państw, od krajów bałtyckich po Afrykę.

- Niezamierzenie wyszedł także kontekst niedawnych manewrów i demonstracji siły przez Rosję przy granicy z Ukrainą - dodał Soloch.

Czytaj także:

Wkład w bezpieczeństwo regionu

1200_Czechy_shutterstock.png
Wicepremier Czech zatajał informacje o rosyjskich służbach? W tle tajne rozmowy

- Nasz prezydent, myślę, że także nasi partnerzy z dziewiątki, będzie akcentował konieczność dalszego wzmacniania NATO, przede wszystkim adaptacji wojskowej Sojuszu, również w związku z agresywną polityką rosyjską, i potrzebę zacieśnienia więzi transatlantyckich. Będzie to okazja dla państw B-9, by zademonstrować własny wkład w bezpieczeństwo regionu - powiedział.

Przypomniał, że polscy żołnierze współtworzą wielonarodowy batalion stacjonujący w ramach dopasowanej wzmocnionej obecności (tFP) NATO w Rumunii, a rumuński pododdział wchodzi w skład grupy bojowej wysuniętej wzmocnionej obecności (eFP) w Polsce, a żołnierze z Polski, Czech i Słowacji wchodzą w skład dowodzonego przez Kanadę batalionu na Łotwie.

Czytaj także:

Spotkanie ma mieć charakter hybrydowy - prezydenci Polski i Rumunii spotkają się w Bukareszcie osobiście, pozostali przywódcy wezmą udział w spotkaniu w formule telekonferencji.

st

Czytaj także

Szef BBN: prezydent chce utrwalić wśród sojuszników wagę naszego regionu dla bezpieczeństwa Europy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 16:31
W czwartek doszło do pierwszego spotkania prezydenckich doradców ds. bezpieczeństwa narodowego z Polski, Litwy i Ukrainy w ramach trójkąta lubelskiego. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch powiedział dziennikarzom, że do spotkania doszło pomimo trwającej pandemii, gdyż wszystkim stronom zależy na "przyspieszeniu" współpracy w ramach trzech państw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wpisuje się w przygotowanie stanowiska z NATO i UE". Soloch o naradzie zwołanej przez prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 17:34
- Zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada nt. sytuacji na granicy Ukrainy z Rosją wpisuje się w przygotowania stanowiska z naszymi sojusznikami w NATO i partnerami w Unii Europejskiej - powiedział szef BBN Paweł Soloch. Jak dodał, mowa jest m.in. o ewentualnym rozszerzeniu sankcji.
rozwiń zwiń