X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: dziękuję wszystkim, którzy godnie uczcili uchwalenie Konstytucji Rzeczypospolitej

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 22:47
Dziękuję wszystkim, którzy godnie uczcili z nami 230. rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Ustawy Rządowej - Konstytucji Rzeczypospolitej - napisał w poniedziałek wieczorem prezydent Andrzej Duda.
Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański

Prezydent podziękował rodakom oraz gościom z zagranicy za udział w uroczystościach związanych z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r.

1200_Morawiecki_PAP.png
"Jeden z milowych kroków w dziejach naszego państwa". Premier o Konstytucji 3 maja

"Jeszcze raz dziękuję Wszystkim, którzy dziś - 3 maja 2021 roku, godnie uczcili z nami 230 rocznicę uchwalenia przez Sejm Wielki Ustawy Rządowej - Konstytucji Rzeczypospolitej. Szczególnie dziękuję naszym Przyjaciołom - Prezydentom Estonii, Łotwy, Litwy i Ukrainy i Ich Delegacjom" - napisał Andrzej Duda na Twitterze.



1200_Duda_TT.png
Prezydent: zdajemy sobie sprawę, że wolni możemy być tylko razem

W południe na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbyły się uroczystości z udziałem pięciorga prezydentów: Andrzeja Dudy, Gitanasa Nausedy, Kersti Kaljulaid, Egilsa Levitsa oraz Wołodymyra Zełenskiego.  Andrzej Duda wskazał, że obywatele Europy Środkowowschodniej pamiętają, że wolni mogą być tylko razem.

Czytaj także:



Prezydenci podpisali wspólną deklarację w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wyrazili w niej przekonanie, że "pomyślność naszego wspólnego dziedzictwa i wspólnego domu, zakorzenionych w cywilizacji europejskiej, wymaga, aby właśnie tak jak dom, Europa była budowana na fundamencie podstawowych wartości i zasad".

Posłuchaj
00:29 ssss.mp3 Prezydent Andrzej Duda: Konstytucja 3 Maja określała nowe podstawy, na których miała opierać się Rzeczpospolita (IAR)

 

"Są nimi bez wątpienia: wolność, suwerenność, integralność terytorialna, demokracja, rządy prawa, równość i solidarność" - oświadczyli liderzy państw regionu.

fc

Czytaj także

"To był akt niepodległej woli, który miał uczynić nas silnymi". Jan Kasprzyk o Konstytucji 3 maja

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 14:15
- Najważniejszą reformą Sejmu Wielkiego było zwiększenie liczebności wojska. Przed Sejmem liczyło zaledwie 15-20 tysięcy. Reforma ta gwarantowała zwiększenie jego liczebności do 100 tysięcy żołnierzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, historyk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja 3 maja. Prof. Majchrowski: nasza tradycja konstytucyjna czyni nas wyjątkowymi

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 20:02
- Nasza tradycja Konstytucyjna, a za mało zdajemy sobie z tego sprawy, czyni nas wyjątkowymi. Jest tak dlatego, że chociażby dla pewnych rzeczy który dzisiaj są uważane na świecie, my doszliśmy bardzo wcześnie - powiedział Jan Majchrowski, sędzia Sądu Najwyższego. 
rozwiń zwiń